banner461
banner195

Bacalarınızı Mutlaka Temizletin

Nevşehir’de meydana gelen yangınların ana sebeplerden biri olarak da değerlendirilen baca yangınlarının önüne geçilmesinin en etkili yönteminin, bacaların zamanında temizlenmesi olduğu belirtildi.

Bacalarınızı Mutlaka Temizletin
15 Kasım 2012 Perşembe 13:54

banner143
banner134

 Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri, Nevşehir’ de meydana gelen yangınlarda bacalarda katmerleşen kurumların, sobaların yakılmaya başlandığı bu günlerde yüksek ısı nedeniyle erime göstererek alev almasıyla ortaya çıkan ve kimi zamanda ev ve çatı katlarının da yanmasına neden olan bacaların düzenli bir şekilde mutlak surette her yıl temizlenmesi gerektiğini ifade.

 

Vatandaşların bacalardan kaynaklı yangınlar ile karşı karşıya kalmamaları için mutlaka soba ve kalorifer yakılmadan bacalarını temizletmelerinin zorunlu olduğunu vurgulayan ilgililer, temizletilmeyen bacalarla meydana gelebilecek yangınların önüne geçebilmek amacıyla Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından 4 kişiden oluşturulan Baca Temizlik Ekibi’nin bu amaçlı olarak çalışma yaptıklarına işaret edildi.

 

Yetkililer, vatandaşların Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün ll0 no’lu telefonu aramak suretiyle, baca temizliği yaptırabileceklerini belirttiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.