banner461
banner195

Bakan Eroğlu'dan Nevşehir İçin 11 Müjde...

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Nevşehir’in geçmişte unutulan bir il olduğunu belirterek, hükümet olarak 10 yılda Nevşehir’e 90 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi.Eroğlu Nevşehir e 11 müjdeyle geldiğini ifade ederek şunları söyledi...

Bakan Eroğlu'dan Nevşehir İçin 11 Müjde...
10 Eylül 2013 Salı 18:36

banner143
Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun Nevşehir ziyareti
İlgili Galeriye Git
banner134

 NEVŞEHİR’E 90 MİLYAR TL’LİK YATIRIM

-Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Nevşehir’in geçmişte unutulan bir il olduğunu belirterek, hükümet olarak 10 yılda Nevşehir’e 90 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi.
-Bakan Eroğlu, Nevşehir’e 2013-2014 yıllarında 160 milyon değerinde 11 tesisin yatırım müjdesini vermek için geldiğini belirtti.             

Bir takım gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Nevşehir’e gelen Bakan Eroğlu partisinin İl Teşkilatını ziyaret ederek, İl Başkanı Kazım Sunar’dan brifing aldı. Nevşehir’de ilk olarak Vali Mehmet Ceylan’ı ziyaret eden Bakan Eroğlu, daha sonra Nevşehir Belediyesi’ne geçti.

AK Parti İl Başkanlığı’na gelişinde İl Başkanı Kazım Sunar ve Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz tarafından karşılanan Eroğlu, parti mensupları ile bir süre sohbet etti. Buradaki toplantıda, Nevşehir Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ile çok sayıda partili de hazır bulundu.

Ziyarette, AK Parti İl Başkanı Kazım Sunar, Bakan Eroğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Nevşehir’de yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler aktardı.

Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise ziyarette, parti mensuplarını Bakanlığın bugüne kadar Nevşehir’e yaptığı yatırımlar hakkında bilgilendirerek; “Hükümet olarak Nevşehir’imize çok büyük bir hizmetler yaptık. Nevşehir unutulmuş bir ilimizdi. Hükümetimiz zamanında hatırlandı. Bu zamana kadar Nevşehir’e 10 yılda 90 Milyar Tl’lik yatırım yaptık. Daha önceleri Nevşehir’e hükümetin yıllık ayırdığı ödenek bir, iki milyonu geçmezdi. Şimdi 90 milyar TL’lik yatırım yapıldı” dedi.

“NEVŞEHİR’E 11 MÜJDEYLE GELDİM”

Nevşehir’de 2013-2014 yılları arasında 11 yeni projenin hayata geçirileceğini ifade eden Bakan Eroğlu; “ Bugün Nevşehir’e 11 müjde vermek için geldim. Toplam maliyeti 160 milyon TL olan bu tesisler ile Nevşehir’de 2013-2014 yıllarını yatırımlarda hamle yılları olarak ilan ettik. Bu yıl Nevşehir’de fırtına gibi eseceğiz. Bu vesile ile Nevşehir’de AK Parti İl Başkanlığımızı ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadım. Teşkilatımız her seçimde partimizin yüzünü ak etmiştir. Arka arkaya üç sıfır milletvekili ile destan yazmıştır. Başta İl başkanımız olmak üzere bütün teşkilatımızı yürekten tebrik ediyorum” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Kazım Sunar, daha sonra ziyaretin anısına Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Hamleci’nin yaptığı  Avanos toprağından yapılı rapido tabak hediye etti. 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevşehirli - 5 yıl önce
ya bunlar para bilmiyo yada bizi salak zannediyo 90milyar diyo ne dediğinden bence kendi haberide yok
Avatar
misafir - 5 yıl önce
sevgili fib haber 90 milyar derken bir yazım hatası yoktur inşallah.90 milyar demek eski para ile 90 katrilyon demektir.eğer yazılan doğru ise bu para ile ne yapıldı merak ediyorum.not :yapılan hizmetlerden memnun olduğumu belirterek.
Avatar
Yanlış Hesap - 5 yıl önce
10 yılda 90 milyar tl-
nerede bu 90 milyar tl , ben görmedim gören var mı? ya 100 değnek yememiş , ya da sayı saymayı bilmiyor.
Avatar
Arkadaş - 5 yıl önce
nevşehir e yapılan eski hesapla 90 trilyonluk yatırımların ne olduğunu ve müjdesi verilen 11 adet 160 trilyonluk yatırımın ne olduğunu anlayan varsa beri gelsin bunların hepsi laf ebesi boş lafları süsleyip millete yutturuyorlar nevşehir e 90+160 = 240 trilyonluk yatırım yapılsa nevşehir yeniden yapılması lazım fakat ben bardağın boş tarafından bakan birisiyim bomba atılmış gibi, deprem görmüş gibi yıkık harabe bir şehir görüyorum uzaktan bakınca