banner461
banner195

Bakanlıktan, Yerel yönetimlere Dev Kaynak Müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Yerel yönetimlere sorunları için 6,5 milyar liralık kaynak oluşturulduğunu müjdeledi.

Bakanlıktan, Yerel yönetimlere Dev Kaynak Müjdesi!
12 Ekim 2016 Çarşamba 20:08

banner143
banner134
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bakanlığın ilgili kuruluşu olan İller Bankasının (İLBANK) yerel yönetimlerin ihtiyaçlarını karşılayacak, şehir yaşamının modernleşmesi ve kolaylaşmasını sağlayacak yatırımlarını artırarak sürdürdüğü ifade edildi.

Yerel Yönetimlere 6 Buçuk Milyarlık Kaynak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan İller Bankası, yerel yönetimlerin ihtiyaçları doğrultusunda 2016 yılının 8. ayına kadar 6 milyar liralık kredi ve 500 milyon liralık hibe tahsis etti. Ayrıca altyapı, üstyapı ve şehircilik sektöründe de 150 adet iş tamamladı.
 
İller Bankası yerel yönetimlerin ihtiyaçlarını karşılayacak, şehir yaşamının modernleşmesi ve kolaylaşması için yaptığı yatırımları artırarak sürdürüyor. 2016 yılının ilk sekiz ayında 6 milyar lira kredi ve 500 milyon liradan fazla hibe kaynak dağıtan banka kısa sürede de Türkiye genelinde 150 adet işi bitirdi.
 
Altyapı, üstyapı ve şehircilikte yaptığı yatırımlarla yerel yönetimlerin en büyük destekçilerinden olan İlbank, Doğu ve Güneydoğu illeri için de kolları sıvadı.  Terör saldırıları ile alt ve üstyapıları ciddi hasar gören ve kullanılamaz hale gelen Hakkâri’nin Yüksekova, Şırnak’ın Silopi Cizre, İdil ve merkez ilçelerine yaklaşık 8 milyon lira kaynak aktardı. Bölgeye aktarılan bütçe ile içme suyu ve kanalizasyon onarımları yapılacak.
 
500 Milyon Liralık Ulaşım Kredisi
 
İller Bankası ve İslam Kalınma Bankası yerel yönetimlerin kent içi ulaşım projelerinin hayata geçirilmesine yönelik çalışmalar kapsamında 150 milyon Avroluk kredi anlaşması imzaladı.
 
Bakan Özhaseki; ” İlbank, Yerel Yönetimler İçin Hayati Bir Öneme Sahip”
 
Konuyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yerel yönetimlerin fiziki hizmetleri gerçekleştirmelerinde, şehir hayatının konforlaşması ve sürdürülebilir bir şehircilik anlayışının hayata geçirilmesinde İlbank hayati bir öneme sahip, dedi. Bu bağlamda İlbank’ın belediyelerinde en büyük destekçisi olduğunu belirten Bakan Özhaseki sözlerini şöyle sürdürdü; “İller Bankası’nın yerel yönetimlere sağlamış olduğu kredi ve hibeler sayesinde bugün pek çok şehrimizin alt ve üstyapı sorunları çözülmüştür. Şehirlerin modern ve kimlikli bir görünüme kavuşması, yapısal standartlarının yükseltilmesi gibi hizmetlerin artırılmasında İller Bankamız daha önce olduğu gibi bugün de finansal, teknik ve proje desteklerini artırarak sürdürecektir.” 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.