banner461
banner195

Balkanlardaki Yetimlerde İHH’ya Emanet

Nevşehir İHH Balkanlarda Yetim Dayanışma Günleri Ziyaretlerini Tamamladı.

Balkanlardaki Yetimlerde İHH’ya Emanet
20 Mayıs 2016 Cuma 20:11

banner143
banner134
İHH İnsani Yardım Vakfı, "Yetim Dayanışma Günleri" kapsamında dünyanın farklı coğrafyalarında sponsorluğunu üstlendiği yetimlerle bir araya geliyor.  İHH ekipleri bu sefer de Balkan Ülkelerindeki yetimlerin yüzlerini güldürdü.

İHH Nevşehir  İl Başkanı Baki Öncel, Balkanlar yetim dayanışma günleri çerçevesinde yaptığı çalışmaları tamamladı.

İHH, Afrika'nın ve Asya’nın en fakir ülkelerinden Balkanlar’a kadar on binlerce çocuğun yüzünü güldürüyor. “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında, Balkan ülkelerine giden İHH Nevşehir  İl Başkanı Baki Öncel, Belgrat, Novi Pazar, Karadağ, Bosna-Hersek, ve Boşnakların yoğun olduğu Sancak bölgesinde, 5 gün boyunca yetimleri, ailelerini ziyaret ederek, çeşitli yardımlarda bulundu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Ziyaretlerinde yetim ailesiyle bir araya gelen İHH Nevşehir  İl Başkanı Baki Öncel, Türkiye’den yanlarında götürdüğü hediyelerle çocukların yüzlerini de güldürdü. 

Ziyarete ilişkin FİB Haber Merkezine açıklamalarda bulunan İHH Nevşehir  İl Başkanı Baki Öncel;  Sırbistan da İHH insani yardım vakfının ilgilendiği Belgrat, Novi Pazar, Karadağ, Bosna-Hersek, ve Boşnakların yoğun olduğu Sancak bölgesinde bir dizi çalışmaları yerinde inceleyerek Yetimler ve yetim aileleriyle görüştük, yıl boyu yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldık dedi.

İHH Nevşehir İl Başkanı Baki Öncel, yetimlerin ailelerinin evlerini de ziyaret ederek, ihtiyaçlarını not aldı, yaşadıkları zorlukları dinledi. Yetim aileleri İHH ekiplerini gözyaşları içerisinde karşıladı. Bütün buluşmalarda duygusal anlar yaşandı. Yetim aileleri, İHH'nın yardımlarıyla geçindiklerini belirterek, İHH ve Türkiye'ye yardımlarından dolayı minnettarlıklarını ifade ettiler.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.