banner461
banner195

Barışın, Özgürlüğün ve Demokrasinin Yükselmesi Dileğiyle

Eğitim-İş Sendikası Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Malkoç, baskı ve şiddetin öne çıktığı 2013 yılının ardından 2014 yılında barışın, özgürlüğün ve demokrasinin öne çıktığı bir yıl olmasını dilediklerini söyledi.

Barışın, Özgürlüğün ve Demokrasinin Yükselmesi Dileğiyle
04 Ocak 2014 Cumartesi 11:31

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-İş Sendikası Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Malkoç, baskı ve şiddetin öne çıktığı 2013 yılının ardından 2014 yılında barışın, özgürlüğün ve demokrasinin öne çıktığı bir yıl olmasını dilediklerini söyledi.

Malkoç, “Her türlü hak alma çabasının ve mücadelesinin baskı ve şiddet ile durdurulmak istendiği, işsizlik ve yoksulluğun kalıcılaştığı, yolsuzluk sarmalının deşifre edildiği, sağlık ve eğitim alanının ticarileştiği, gazetecilerin, sendikacıların, aydınların tutuklandığı, sendikal hak ihlallerinin sürdüğü, baskının hakim olduğu bir yılı geride bıraktık. Böylesine bir süreçte yüzü bağımsızlıktan, demokrasiden, özgürlükten yana olan tüm antiemperyalist kesimlerin, Gezi direnişiyle sokaklarda yükselttiği “özgürlük ve demokrasi” sesleri 2013 yılını demokrasi tarihimize altın harflerle yazdırdı. Şimdi, Gezi ruhuyla birlikte barışın, özgürlüğün, demokrasinin, eşitliğin, adaletin, hoşgörünün, sevgi ve saygının egemen olduğu bir Türkiye yaratmak için herkese görev düşmektedir. Eğitim emekçileri örgütlenmelerinin emekten yana, antiemperyalist, bağımsızlıkçı, ilerici, devrimci ve halktan yana geleneklerinin günümüzdeki yegane temsilcisi Eğitim-İş olarak, demokratik ve laik cumhuriyetten, bağımsızlıktan yana bir çizgide, aklın egemenliğine, insan haklarına ve düşünce özgürlüğüne verilen değerin karşılığını bulduğu bir Türkiye dileği ve özlemiyle, yeni yılınızı kutluyoruz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
abdullah harun - 4 yıl önce
sayın başkan özgürlükçü bir demokrasiyle, milli iradeye ipotek konmaya çalışılan şu günlerde. halka rağmen ortalığı karıştıranlara 2014 yılı dur deme yılı olması dileklerimizle sizinde yeni yılınız kutlu olsun..