banner461
banner195

Başar istifa etti

Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi AB Proje Koordinatörü Serkan Başar istifa etti

Başar istifa etti
25 Mayıs 2015 Pazartesi 19:31

banner143
banner134
Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Avrupa Birliği Merkezi Genel Koordinatörü Serkan Başar tüm görevlerinden istifa ederek, turizm alanında hizmet veren bir şirketler grubuna CEO oldu. 

Başta Avrupa Birliği fonları olmak üzere çok sayıda hibenin Nevşehir’e kazandırılması için çalışan Başar veda mesajında şunları kaydetti:

 

“Sevgili Arkadaşlarım, Dostlarım, Meslektaşlarım ve Ailem,

10 yılı aşkın bir süredir Nevşehir ilinde farklı kamu, kurum ve kuruluşlarda başta Avrupa Birliği olmak üzere çeşitli alanlarda koordinatörlük ve yöneticilik görevini ifa ettim ve uzun bir süredir hayalini kurduğum bazı projelerimi dostlarımla birlikte hayata geçirmek adına istifamı sunarak yeni bir sayfayı açmış bulunmaktayım.

2004 yılı itibariyle Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nevşehir Belediyesi’nde aldığım görevler, Nevşehir Valiliği Avrupa Birliği Projeler ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi ve akabinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Avrupa Birliği Proje Koordinatörlüğü ile devam etti.

Bu 10 yıllık süre zarfı içerinde Nevşehir ilinde ekibimizle birlikte hazırladığımız ve danışmanlığını yaptığımız yüzlerce proje kabul edildi, yürütüldü ve milyonlarca avro hibe Nevşehir iline kazandırdık. Nevşehir’deki diğer kamu, kurum ve kuruluşlarında hizmet veren proje ekipleriyle birlikte yüzlerce öğrenci, öğretmen, akademisyen ve yönetici ile vatandaşlarımızın başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok noktasına hareketlilik yapmalarına vesile olduk.

Nevşehir Belediyesi himayelerinde gerçekleştirilen “Dünya Barış Konferansı” ve Türkiye’nin en büyük eğitim organizasyonlarından biri olan “Eğitimde İyi Örnekler Konferansı” ile birlikte organizasyon serüveni ve deneyimi beraberinde birçok etkinliği ekibimizle birlikte gerçekleştirmemizi sağladı ve yöneticilerimizin takdirleri ve destekleriyle çok sayıda konser, tiyatro ve konferans gibi organizasyonlara imza attık.

Bu süre zarfında ayrıca çok sayıda yayını da ortaya çıkardık. Nevşehir Belediyesi himayelerinde hazırladığımız “Dil Uygulama Kitabı” ile Nevşehir Valiliği himayelerinde hazırladığımız “AB Uyum ve Stratejik Planı” sonrasında Ahiler Kalkınma Ajansı destekleriyle Kapadokya’da film alanında ilk yazılı yayın olan ve bu alanda önemli bir farkındalık ve görünürlük kattığına inandığımız “Kapadokya Doğal Film Platosu” kitabını hazırladık.

2005 yılında Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver himayelerinde hizmete kazandırılan KAPEM ve ATIK SU ARITMA TESİSİ  projelerinin çevirmenliğini yaptık.

Danışmanlık, koordinatörlük ve yöneticilik görevlerinin yanı sıra turizm sektörü merkezli tanıtım faaliyetleri ile ilgili olarak Valiliğimiz başta olmak üzere çeşitli kuruluşların destekleri ve Türk Hava Yolları Nevşehir Satış Müdürlüğü işbirliğinde Amerika, Hindistan, Çin, Hong-Kong, Singapur, Malezya, Rusya, St.Petersburg ve Avrupa’nın bazı ülkelerine Kapadokya’da ilk kez uygulanan bir tanıtım sistemini hayata geçirerek turizmci dostlarımızla birlikte Fam Trip etkinlikleri düzenledik.  Görevlerim boyunca yaklaşık 80 ülkeyi görme ve tecrübelerimi paylaşma şansım oldu. Kamu Güvenliği, dış ticaret, kültür ve sanat ile basın-yayın hizmetleri ise diğer danışmanlık yaptığım alanlar oldu. 

Farklı kurumlarda çalışsam da katılımcı yönetim anlayışını benimseyerek ortak çalışma hareketi ve örgütlenme politikası ile tüm kurumlarımızın içerisinde aktif olarak yer aldığı programlar ve etkinlikler yapmayı hedefledim. 

2015 yılında Kapadokya’da ilk kez iki farklı etkinliği de gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyorum.  “Kapadokya Kısa Film Festivali” ile “Uluslararası Hacı Bektaş-ı  Veli Hoşgörü, Barış ve Gençlik Festivali” projelerinin Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ile birlikte kentin ulusal ve uluslararası platformda tanınırlığına katkı sağlayacağını ümit ediyorum. .

Çalışma hayatım boyunca çok sayıda ödüle layık görüldüm. “Şehit Öğretmenlerimiz” konulu projem ile aldığım TBMM Üstün Hizmet Ödülü ile  en son Fibhaber tarafından organize edilen “Yılın Enleri” programında şahsıma verilen “Yılın Proje Adamı” ödülü aldığım en anlamlı ödüllerdi.

Bu çalışmaların başarı olmasındaki en önemli etken şüphesiz yöneticilerimizin şahsıma ve ekibimize olan güveni ve desteği oldu

Şahsımın Nevşehir’e gelmesine vesile olan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve değerli ekibine, birlikte çalışma şansı bulduğum Nevşehir Valileri Asım Hacımustafaoğlu, Osman Aydın, Abdurrahman Savaş ile  Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’a, vali yardımcılarımıza, kaymakamlarımıza ve daire müdürlerine,

Projelerin takibi ve desteklenmesi noktasında önemli destekler veren Nevşehir Milletvekillerimiz Ebubekir Gizligider, A. Erdal Feralan ve Murat Göktürk’e,

Nevşehir’in eğitim alanında zirveye çıkmasında önemli bir rolü olan ve yönetici – personel ilişkisinden ziyade ağabey kardeş ilişkimizin olduğu değerli insan Harun Fatsa​’ya, beni  7 yıldır hiç yalnız bırakmayan ekip arkadaşlarım Okan Ekinci​, Ali Kemal Erim​, Muazzez Bahadır Yildirim​, Ali Gözübek​ , Sevgi Yılmaz​, Ahmet Cengiz, Karaman Hakan​ ve Osman Kiliçay​  ile üniversitede ekimizde yer alan dostlarım Makbule Talip​, Sema Bilgin Tataroğlu​, Erdoğan Çiçek​ ve Hakan Vahit Erkutlu’ya, Fam Trip etkinliklerinde olağanüstü bilgi ve tecrübeleriyle destek veren sevgili dostlarım Nevşehir Türk Hava Yolları Nevşehir Satış Müdürü Osman Taha Küçük​ ve Veysel Donmaz​’a,  KAPTID Başkanı Yakup Dinler’e, özellikle film alanında yaptığımız “Kapadokya Doğal Film Platosu” ve “Kapadokya Kısa Film Festivali” etkinliklerine desteklerinden ötürü Yönetmen Mustafa Karakaya​’ya, Üniversitede ve Valilikte birlikte birçok projeye imza attığımız değerli akademisyen, daire başkanı, şube müdürü, fakülte ve enstitü yöneticileri, güvenlik ve hizmet sektöründe çalışan diğer mesai arkadaşlarım ile  öğrencilerimize, Kapadokya’da hizmet veren değerli turizm sektör temsilcilerine, benimle birlikte dünyanın dört bir yanına seyahat eden meslektaşlarıma,  basın yayın hizmetlerini yürütürken Genel Sekreterlik görevini yürüttüğüm başta KAPIMED olmak üzere her zaman yanımızda olan sevgili gazeteci dostlarım ile birçok alanda gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde hep yanımda olan diğer kamu, kurum ve kuruluşlarda çalışan sevgili dostlarıma

ve gerek göreve başlarken, gerekse görevimden ayrılırken bana olan güvenini her daim hissettiren ve birçok başarının ortaya çıkmasında yöneticilik görevinden ziyade bir ekip üyesi gibi bizlerle birlikte hareket eden   Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç’a, aileme ve isimlerini tek tek yazamadığımı tüm gönül dostlarıma sonsuz teşekkür ediyorum.

Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerinden biri olan Ortahisar’da İshak Kalesi’nde dostlarımla birlikte başta Kapadokya bölgesi olmak üzere ülkemizi ilgilendiren yepyeni projelerle karşınızda olmaya ve alanlarımla ilgili danışmanlık yapmaya devam ediyor olacağım.

Şair Baki mısralarında “Âlemde sesin Davut gibi çınlasın! Gökkubbede baki kalan sadece hoş bir sedadır; kalıcı olan sadece odur.” diyor. Dileğim alemde sesi Davud gibi çıkanların, evrene bıraktıkları hoş sedada, bir damla olarak anılmaktır.”

Sevgiyle Kalın…

Serkan Başar
CEO
Birge Turizm A.Ş.  – Culture Museum  - MaxGrey


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
DAVUT DOĞRU - 3 yıl önce
gerçek teşekkür edeceği bir kaç kişiyi unutmuş bence
Avatar
bravo - 3 yıl önce
serkan helal olsun sana çok büyük düşünüyorsun cesaretinden dolayı kutlarım
Avatar
80 - 3 yıl önce
Bir ingilizce öğretmeni 80 ülkeyi gezip,farklı yerlerde aynı anda kamuda çalışıyor.şimdi sio olmuş.vay ne ülke ne şehir
Avatar
Vatandaş - 3 yıl önce
kimmiş bu adam yaaa, madem bu kadar önemliymiş ben adını neden ilk defa duyuyorum.