banner461
banner195

Başbakan Binali Yıldırım Nevşehir'e Geliyor!

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz sonrası teşekkür mitingi kapsamında ilimiz Nevşehir'e de gelecek..

Başbakan Binali Yıldırım Nevşehir'e Geliyor!
18 Eylül 2016 Pazar 17:30

banner143
banner134
Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz sonrası Nevşehir ile birlikte 81 ili ziyaret ederek halka teşekkür edecek. 

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından OHAL’in bitmesiyle birlikte teşekkür mitinglerine başlamaya hazırlanıyor. Başbakan Yıldırım’ın ekim ayı içerisinde başlaması planlanan teşekkür mitingleri takvimi kapsamında 81 ile gideceği öğrenildi. Binali Yıldırım Başbakan sıfatıyla Nevşehir'e ilk kez gelecek.

NİĞDE'DEN BAŞLAYACAK

Henüz planlama aşamasındaki mitinglerin Niğde’den başlaması tasarlanıyor. 15 Temmuz darbe gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda darbeci askerlere karşı koyan ve şehit olan Ömer Halisdemir’in memleketi olan Niğde’den başlayacak mitinglerin günde 2 bazen de 3 ilde olabileceği de ifade ediliyor.

Bu kapsamda Başbakan Yıldırım'ın Niğde proğramıyla aynı gün Nevşehir'e gelerek Nevşehirlilere teşekkür etmesi bekleniyor.

Yıldırım, gittiği illerde 15 Temmuz’da şehit olanların hem ailelerine hem kabirlerine de ziyaret gerçekleştirilecek. El konulan bazı yurt ve okullara şehitlerin adları verilirken yenilenen bu kurumların bazılarının açılış törenlerine Yıldırım’ın da katılabileceği ifade ediliyor.

MUHALEFETE DAVET

Yıldırım’ın 81 ildeki mitinglere CHP ve MHP’li milletvekilleri ile il başkanlarını da davet edilmesinin planlandığı da belirtildi. Mitinglerde parti simgeleri yerine Türk bayrakları ile miting alanlarının hazırlanması planlanıyor.


KAYNAK: MİLLİYET

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.