banner461

Başbakan Erdoğan’a 20 Yıl Önce Bileziklerini Veren Genç Kız!

Başbakan Erdoğan, cumhurbaşkanı adaylığını açıklarken 1994′te başından geçen bir olayı anlatmıştı.

banner503
03 Temmuz 2014 Perşembe 14:33

banner143
banner134

İstanbul’daki seçim çalışmaları sırasında, 7 yaşındaki bir kız çocuğu, yanına giderek kolundaki altın bileziklerini Erdoğan’a vermişti. 20 yıllık bilezik hatırasını araştıran A Haber, bileziğini veren Nihal Karataş’a ulaştı.

“KOLUMDAN ÇIKARIP KENDİ BİLEZİĞİMİ VERDİM”
O gün zihnimde canlanıyor. Annemle Eminönü’nde dolaşırken, Başbakanımız da o sırada esnaf ziyareti yapıyordu. O zaman belediye başkan adayıydı. Annem de teşkilatlarda aktif olarak çalışırdı, ben de onunla beraber dolaşırdım. O yüzden ben de Başbakanımızı çok iyi tanıyordum o dönemde. O zaman yapılan yardımları görüyordum. Ben birden annemin kolundan çıkıp Başbakanımızın yanına gittim ve kendisine kolumdan çıkardığım bileziğimi verdim. Beni kucağına aldığını hatırlıyorum, gözümde canlanıyor. O an içimden geldi ve verdim. Annem beni böyle şeylere teşvik ederdi. O zaman ‘dava aşkı’ vardı. Türkiye’nin kurtarılması umudu, böyle şeyler aşılanıyordu. O zaman çocuktum, hangi niyetle gidip verdim bilmiyorum. Daha sonrasında annemin anlattığına göre o akşam bir yemek olmuş ve Başbakanımız o olayı orada anlatmış. Çok duygulu anlar yaşanmış, yardım toplanmış, herkes bu olaydan etkilenmiş.

“YILLAR SONRA RİZE’DE KARŞILAŞTIK, TANIDI” 
Uzun bir zaman sonra, 2000′li yıllarda Başbakanımızla Rize’de karşılaştık. Bizim köye gelmişti, karşılamıştım ve beni hatırlamıştı. O zaman da duygusal anlar yaşanmıştı. Bileziği verdikten sonra Başbakanımızın tepkisini hatırlayamıyorum ama beni kucağına alıp sevmişti. Bu olayı cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladığı konuşmada anlattı ama izleyemedim. Burada televizyon yok, imkan yok ama duydum, arkadaşlarım anlattı. Tabii ki çok gururlandım, hoşuma gitti. 20 yıl sonra tekrar dile getirmesi çok güzel bir şey.


“CEZAEVİNE GİRERKEN UĞURLAMAYA GİTMİŞTİK” 

O gün duyduğum şey dava aşkı mı bilmiyorum. Biz başa geleceğine inanıyorduk. Bunun pırıltısını gözlerimde gördü. Cezaevine uğurlamaya gittiğimizi hatırlıyorum. O zamanlar çocuktum ve herkes üzülüyor diye ben de üzülüyordum. Bizi hatırlayacağını düşünmüyordum. Tamamen Allah’ın takdiriyle yapılmış bir hareket. O olaydan etkilenmesi, 20 yıl sonra tekrar bunu anması, manevi duygularının da iyi olduğunu, değerli olduğunu gösteriyor.

Başbakanımızı cumhurbaşkanlığı sürecinde destekleyeceğiz. Daha iyi işler yapmasını ve yolundan, çizgisinden ayrılmamasını, bu süreci dualarla geçirmesini istiyoruz. Biz de dua ediyoruz.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gurbetin ALİMİ - 6 yıl önce
yeniler bilmez. kadir kıymette bilmez. ahh o samimi günler. çok özlüyorum o günkü imkansızlıklar içinde yapmaya çalıştığımız siyaseti. çünkü temeli allah rızasına dayanıyordu.
Avatar
SoNeR - 6 yıl önce
550 veki̇li̇n aldiklari maaşlardan bi̇r kisim yardim etti̇kleri̇ i̇nsanlari di̇nleseydi̇k daha heyecanli olurdu....
Avatar
yüksel50 - 6 yıl önce
her zaman mağdur edebiyatı yapan bir başbakan yahu birde çık mertçe ben böyleydim de be adam her konuşması ikilemde olan biri cuhmurbaşkanı olmasın arkadaş.