banner461
banner195

Başbakan Uyardı Meclis Dinlemedi

Başbakan Davutoğlu geçen hafta kamuda israf yaşandığını ve kiralık araçlara üst sınır konulmasını istedi.

Başbakan Uyardı Meclis Dinlemedi
30 Eylül 2014 Salı 19:48

banner143
banner134

 Ancak Meclis bu uyarıya rağmen sıfır modelleriyle yenileyeceği kiralık araçları daha bir lüks sınıftan almaya karar verdi. Bu karar Meclis’in makam aracı giderini de ikiye katlayıp 3.9 milyon liraya çıkaracak.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Maliye Bakanlığı’ndaki brifingte “israf yaşandığını” belirterek üst sınır konulmasını istediği kiralık araçlarla ilgili Meclis vites büyüttü. Meclis Başkanlığı, gelecek yıl sıfır modelleriyle yenilenecek kırmızı plakalı 58 makam aracından 29’unu daha lüks sınıftan tercih etti. Meclis’in makam aracı gideri gelecek yıl iki katını aşarak 3 milyon 900 bin lirayı bulacak.

Meclis Başkanlık Divanı’nca gelecek haftalarda görüşülecek 2015 yılı bütçesi taslak olarak netleşti. Buna göre 747 milyon liralık bütçenin 216 milyon lirası milletvekili giderlerinden oluşuyor. Milletvekillerine ödenek ve yolluk olarak 116 milyon lira ödenecek. SGK prim ödemelerine 6 milyon 700 bin lira, harcırah olarak 2 milyon 862 bin lira, telefon ve ulaşım giderleri için 9 milyon 500 bin lira, tedavi ve cenaze giderlerine 9 milyon 500 bin lira aktarılacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Allah gözünüze dizinize durdursun! - 4 yıl önce
yazıklar olsun. memleketin yıllık giderinin 3'te 1'i size gidecek bu millet ne yapacak. aldığınız paralar haram zıkkım olsun hakkımı helal etmiyorum sizlere!