banner461
banner195

“Başka Üzücü Bir Olayın Daha Yaşanmaması İçin Neler Yapılabilir?”

Nevşehir Merkez İstiklal Ortaokulu Müdürünün bir Şizofren hastası genç tarafından bıçaklanmasının ardından yeniden böyle bir olayın yaşanmaması için çözüm yolları aranıyor.

 “Başka Üzücü Bir Olayın Daha Yaşanmaması İçin Neler Yapılabilir?”
20 Ocak 2015 Salı 16:47

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkez İstiklal Ortaokulu Müdürünün bir Şizofren hastası genç tarafından bıçaklanmasının ardından yeniden böyle bir olayın yaşanmaması için çözüm yolları aranıyor.

Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri İstiklal Ortaokulunu ziyaret ederek okulda görev yapan idareci ve öğretmenlerle bu sorunun yanıtını aradı.

İstiklal Ortaokulu idareci ve Öğretmenleri ile bir toplantı yapan ve yaşanan bu olaydan dolayı üzüntülerini bir kez daha paylaşan Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir ve beraberindeki sendika yöneticileri, idareci ve öğretmenlerle karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Özdemir, “Ben olayın olduğu gün il milli eğitim müdürümüzle görüştüm. Bugünde Sayın Milletvekillerimizle ve il başkanımızla bir toplantı yaptık. Başta ilimiz merkezinde risk taşıyan okullarımızda hizmet alımı yöntemi ile güvenlik görevlisi görevlendirilmesini istedim. Bizim öncelikli olarak ele alacağımız konulardan biri öğrencilerimizin yanında Velilerimizin de bu konuda eğitilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Halk Eğitim Merkezimiz aracılığıyla da bu eğitim çalışmaları yapılmalı diye düşünüyorum. Bu ve benzeri olayların insan psikolojisi üzerinde olumsuz etkileri var. Netice de ne yazık ki bu tür olaylar hayatın içerisinde karşılaşabileceğimiz olaylar. Biz burada bu tür olayların önlenmesi, tedbir alınması için neler yapılabilir diye karşılıklı istişare edelim diye buradayız. Ben tekrar başta okul müdürümüz olmak üzere tüm bu okulda görev yapan arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. İnşallah hep birlikte bu ve benzeri olayların bir kez daha yaşanmaması için gerekli tedbirleri alacağız” dedi.

Okul Müdür yardımcıları ile okulun fiziki durumu hakkında da görüşen Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, okulda yapılan istişare toplantısının ayrıntılarının İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile de paylaşılarak konunun bir an önce çözüme kavuşturulacağını da dile getirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
HELAL BAŞKAN - 3 yıl önce
sana yakişani yapmişsin sayin başkan pozu vermişsin gerisinin önemi yok zaten başkalari yapar sen poz vermeye bak önemli olan vitrin icraat başkalarinin işi
Avatar
neler oluyor bu dünyada - 3 yıl önce
sanamı kaldı bu işler kardeş bu memleketin valisi var emniyet müdürü var alay komutanı savcısı var. hayret ki ne hayret.takıldınız akp ye sen ve ekibin buna osman süslü de dahil gelin bakalım makamlarada sizler bu makamı hak ediyormusunuz. ha unutma osman süslüyüde bi maka oturtturun yazık olur.ucasarlı dersini verdi ediyor ezber