banner461
banner195

Başkan Adayları Akademi Eğitiminde...

Türkiye yeni bir yerel seçim sürecine daha girerken, siyasette kalitenin yükseltilmesine yönelik eğitim programları da hız kazandı.

Başkan Adayları Akademi Eğitiminde...
10 Aralık 2013 Salı 13:28

banner143
banner134

 Bu yıl ilk kez "Başkanlık Akademisi" adıyla belediye başkan adaylarına yönelik özel bir eğitim programını uygulamaya koyan Belediye Başkanları Birliği, geleceğin başkanlarını hazırlamak konusunda oldukça iddialı. Birliğin, ilkini 4-5 Aralık tarihinde Ankara'da, genel merkez binasında gerçekleştirdiği eğitimler, Dijital Medya ve Yer-Ka çözüm ortaklığında düzenleniyor.

Başkanlık Akademisi'nde düzenlenen eğitim programında,  yerel seçimlerin kıyasıya rekabet ortamında başkan olmaya hazırlanan adaylara,  "liderlikten beden diline, sosyal medya kullanımından etkin medya iletişimine, belediyecilikte proje uygulamalarından mevzuat eğitimine" uzanan geniş bir konu aralığında profesyonel eğitimler veriliyor. 

Yerel Kalkınma Derneği(Yer-Ka) Genel Başkanı, aynı zamanda Başkanlık Akademisi'nin proje ve mevzuat eğitmenlerinden olan Ayhan Apaydın,  belediye başkanlığına giden süreçte bilgi, birikim ve deneyimlerin paylaşıldığı bu tür eğitimlerin son derece gerekli olduğunu ve siyasete mutlak bir kalite kattığını hatırlattı.

Seçim tarihine kadar 2 günlük hızlandırılmış programla devam edecek olan Başkanlık Akademisi eğitimlerinin, seçimlerden sonra başkanların yakın çalışma ekibini de kapsayacak şekilde devam etmesi planlanıyor.

Başkanlı Akademisi'nin bir sonraki kurs takvimi şöyle belirlendi:

18-19 Aralık 2013 ve 21-22 Aralık 2013

 

 

Kurs Merkezi

Atatürk Bulvarı 167/4 Çankaya-ANKARA

0312 434 34 99

www.baskanlikakademisi.com


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.