banner461
banner195

Başkan Çelik’in Projesi Bir Başka Bahara Kaldı

Nevşehir Kozaklı ilçesinde Belediye Başkanı Erdoğan Çelik, enerjinin elektrik üretiminde de kullanılıp kullanılamayacağı konusunda son yıllarda ciddi bir araştırma içerisine girdiklerini de belirtti.

Başkan Çelik’in Projesi Bir Başka Bahara Kaldı
25 Ekim 2013 Cuma 21:43

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Kozaklı ilçesinde Belediye Başkanı Erdoğan Çelik, enerjinin elektrik üretiminde de kullanılıp kullanılamayacağı konusunda son yıllarda ciddi bir araştırma içerisine girdiklerini de belirtti.

Halen ilçede bulunan konutların üçte ikilik bölümünün Jeotermal enerji ile ısıtıldığını ve Yıldız Evler mahallesinin de en kısa zamanda bu sisteme geçirilmesi ile ilçenin tamamının Jeotermal enerji ile ısıtılır hale geleceğine işaret eden Kozaklı Belediye Başkanı Erdoğan Çelik, “İlçemizdeki Jeotermal enerjiyi halen termal tesislerimizde kullanıyoruz. Öte yandan ısınmada ve seracılıkta kullanılan bu enerjinin elektrik üretimi içinde kullanılıp kullanılamayacağı konusunda ciddi araştırmalarımız var. Edindiğimiz bilgilere göre Kozaklı da çıkan suyun sıcaklığı elektrik üretimi için düşük. Ama bu suyun sıcaklığının artırılabileceği belirtiliyor. Amerika’lı bilim adamlarının bu konuda çeşitli çalışmalarının bulunduğunu öğrendik. İleriki günlerde bu konuya da ağırlık vereceğiz. İlçemizde bulunan Jeotermal enerjiden elektrik üretebilirsek işte o zaman Kozaklı ilçemize çok önemli bir yatırımı daha kazandırmış olacağız” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kozaklı - 5 yıl önce
AKP ye oy yok Çelik aday olursa. Mhp nin alacağı aşikar. Değişim ister
Avatar
recep celik - 5 yıl önce
Kozakliya durmus turhall istiyoruzz erdogani degil