banner461
banner195

Başkan Dursun’un Derdi Büyük

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde geçtiğimiz aylarda HES Projesi nedeniyle yükselen su, sadabat parkı başta olmak üzere ilçede bulunan Meslek Yüksek Okulunu tehdit eder duruma gelmişti.

Başkan Dursun’un Derdi Büyük
15 Temmuz 2013 Pazartesi 13:28

banner143
banner134

 Konuyu bir kez dile getiren Gülşehir belediye başkanı Mustafa Dursun, HES Projesinin hayata geçirilmesiyle birlikte günde 25-30 bin TL para kazanan firmanın bu sıkıntıyı gidermek adına elini yavaş tuttuğundan yakındı.

HES Projesinin ilçeye getirileri olduğu kadar bazı olumsuzlukları da beraberinde getirdiğine değinen Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, “İlçemin hemen dibinde HES Projesi tamamlanmak üzere. İlçemize bir takım katkıları olduğu gibi ne yazık ki beraberinde bir takım olumsuzlukları da getirdi. Bu konuyla ilgili eski Valimizin bilgileri doğrultusunda bir komisyon oluşturduk. Proje nedeniyle oluşturulan göldeki maksimum su oranı ile ırmaktaki su oranı arasında 1.5 ya da 2 metre dolayında fark var. Geçtiğimiz günlerde ırmak kenarında bulunan Sadabat Parkımız, Meslek Yüksek Okulumuz ile bazı evleri su bastı. Halen risk devam ediyor. Edindiğimiz bilgiye göre elektrik üretip satmaya başlayan yüklenici firmaya konuyu defalarca ilettik. Günde 25-30 bin TL tutarında elektrik sattığı belirtilen ve ayda trilyonları bulan iş yapan firma yetkililerinin belki de 150 Bin TL ye mal olabilecek bir çalışmayı yaparak bu olumsuz durumun önüne geçmesi mümkün iken henüz bu çalışma yapılmış değil” diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.