banner461
banner195

Başkan Salaş'dan Mekke'nin Fethinin 1384. Yıl Dönümü Mesajı

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, ’’Mekke’nin Fethi’nin 1384. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Salaş'dan Mekke'nin Fethinin 1384. Yıl Dönümü Mesajı
31 Aralık 2014 Çarşamba 17:45

banner143
banner134

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş'dan Mekke'nin Fethinin 1384. Yıl Dönümü Mesajı

Borsa Başkanı İbrahim Salaş;  ’’Mekke’nin Fethi’nin 1384. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında; Mekke Fethi’nin İslam’daki önemine değinen Borsa Başkanı İbrahim Salaş, Mekke Fethiyle aynı zamanda, gönüllerin de fethedildiğini belirtti.
Salaş, “Mekke’nin fethi, dinlerini sadece Allah’a adayan ve Allah’a iman ve ibadet ettikleri için, yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılan Peygamber Efendimiz ve ashabına Allah’ın en büyük hediyesi ve lütfu olmakla birlikte, o güzel peygamberin ve ashabının gönülleri de beraberinde fethettiği güzel bir olaydır. İslamiyet’in merkezi olan Mekke, fetihle birlikte gerçek hüviyetine kavuş
muş, şirkten ve putperestlikten arınarak manevi bir şehir olma özelliğine kavuşmuştur. Tevhid inancı hâkimiyetini ilan etmiştir. Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslam, üç kıta ya hızla yayılmaya başlamıştır. Mekke’nin fethi zaferinden hem idareciler olarak hem de yönetilenler olarak çıkarılacak çok dersler vardır. Bu anlamda, birçok güzellikleri hatırlatan bu tür gelişmeleri vesile kılarak, gönülleri fethedelim, gönlümüzü yeni fetihlere açalım.

Borsamız olarak hizmet verdiğimiz, Anadolu'nun cennet köşesi ilimiz Nevşehir'de, Birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu zamanda, Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.Bu duygu ve düşüncelerle başta İslam dünyası olmak üzere yeryüzünde yaşanan bütün zulümlerin, adaletsizliklerin, gözyaşının son bulmasını diler, Mekke’nin fethinin yıldönümünü büyük bir sevinçle kutluyor, güzelliklere ilham olmasını diliyorum” diye belirtti.."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.