banner461
banner195

Başkan Ünver’i Memnun Eden İlgi

Nevşehir belediyesinin ilin kültürüne, tarihine ve sosyal gelişimine dair yayımladığı belge ve kitaplara halkın ilgisinin yüksek oluşu Belediye Başkanı Hasan Ünver’i mutlu ediyor.

 Başkan Ünver’i Memnun Eden İlgi
15 Ocak 2015 Perşembe 16:48

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir belediyesinin ilin kültürüne, tarihine ve sosyal gelişimine dair yayımladığı belge ve kitaplara halkın ilgisinin yüksek oluşu Belediye Başkanı Hasan Ünver’i mutlu ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ve ilk etapta 1000 adet basıldığı belirtilen Nevşehir-i Dilara isimli kitaba halkın ilgisinin oldukça yoğun olduğunu belirten Başkan Ünver, 2 bin adet daha yeni baskının yapıldığını ve Nevşehir halkına dağıtılacağını söyledi.

Bir Şehrin Doğuş Hikayesi  ‘Nevşehir-İ Dilara’ Belgeleriyle Nevşehir’in kuruluşu “

2004 yılından beri alt ve üst yapı hizmetlerinin yanı sıra, kültür ve sanat çalışmalarının bir ağ gibi örüldüğü bir belediyeciliği sistematik olarak hayatın vazgeçilmezleri haline getiren Nevşehir Belediyesi, “ Bir Şehrin Doğuş Hikayesi  ‘Nevşehir-İ Dilara’ Belgeleriyle Nevşehir’in kuruluşu “ isimli kitabı yayımladı.
Proje sahipliğini Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in yaptığı “ Bir Şehrin Doğuş Hikayesi  ‘Nevşehir-İ Dilara’ Belgeleriyle Nevşehir’in kuruluşu “ isimli 212 sayfalık eser, Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yayıma hazırlandı.
Adem Sağlık, Orhan Özdil ve Abdurrahman Yarar’ın da önemli katkılar sunduğu Nevşehir’in şehir haline gelmesinde ve sonrasında   Osmanlı Padişahı 3. Ahmet ‘in fermanları ile  Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından gönderilen hükümlerin Osmanlıca belgeleri ile onların Türkçe açıklamalarına yer verilen  “ Bir Şehrin Doğuş Hikayesi  ‘Nevşehir-İ Dilara’ Belgeleriyle Nevşehir’in kuruluşu “ isimli tarihi belgelere dayanan kitap, özellikle tarih araştırmacıları için vazgeçilmez bir kaynak kitap olarak dikkatleri üzerinde topluyor.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in sunuş yazısı ile Nevşehir tarihine kapı açılırken, kitapta şehir yerleşiminde yer alan binaların yapımı başta olmak üzere 81 hüküm ve ferman Osmanlıca ve Türkçe olarak okuyuculara aktarılıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
intihal - 3 yıl önce
önce yık yok et arkasından kitabını çıkardım diye öğün bu ne yaman çelişki ayrıca o kitapta ilk defa yayınlanıyor denen belgelerin ve fermanların bir kısmı anadoluda türk aşiretleri adlı ahmet refik tarafından yazılan kitapta var isteyen bakabilir
Avatar
hüseyin ç - 3 yıl önce
helal olsun sevgili başkan sağ duyulu insanlar herzaman yanında ötekiler zaten belli adamların gözü dönmüş işleri güçleri sadece karalamak sonuna kadar yanındayız hüseyin ç
Avatar
ERTUGRUL GAZİ - 3 yıl önce @intihal
iyiki söylediniz ahmet refik adli tarafindan yazildigini siz burdaki amaci anlamadiysaniz size ne kadarda anlatilsa zor burdaki amac hepsini derleyip nevşehir halkina armaginidir ve millette bu hizmetten mnemnundur ne yani şimdi kötümü oldu yahu evinizin kütüphanesinde böyle bir kitabin bulunmasi