banner461
banner195

Başkan Yiğit’ten Hizmette Tam İsabet

Türkiye’nin doğal depoları ile ünlü Nevşehir merkeze bağlı Kavak Kasabasında belediye başkanı Celal Yiğit’in girişimleri ile yaptırılan ve geçtiğimiz aylarda hizmet vermeye başlayan Kantar, usta başkanın tam isabet hizmetlerinden biri olarak görülüyor.

 Başkan Yiğit’ten Hizmette Tam İsabet
14 Kasım 2014 Cuma 16:55

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin doğal depoları ile ünlü Nevşehir merkeze bağlı Kavak Kasabasında belediye başkanı Celal Yiğit’in girişimleri ile yaptırılan ve geçtiğimiz aylarda hizmet vermeye başlayan Kantar, usta başkanın tam isabet hizmetlerinden biri olarak görülüyor.

Kasabanın Kumdere mevkiinde açılan çevre yolu ve depoların da o bölgede yoğunlukta olması sebebiyle bu alanda hizmet vermeye başlayan yeni kantar yörenin en büyük ihtiyaçlarından biri idi.

Belediye Başkanı Celal Yiğit'in girişimleriyle 80 tonluk, teknolojinin son imkanları ile donanımlı yeni kantar numune alma odası ve analiz laboratuarı ile bağlantılı olacak şekilde planlandı.

Türkiye’de yetişen özellikle narenciye ve patateslerin uzun süreli ve sağlıklı bir şekilde korunarak muhafaza edilen Kasabanın doğal soğuk hava depolarına taşınması için 2014 yılı patates sezonunu boyunca yöre sakinleri bu önemli hizmetten yararlanmaya devam edecekler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Süleyman ÖZBEK - 4 yıl önce
sayın başkanım elıne sağlık daha nıce hizmetler sağol