banner461
banner195

Başkan Yıldız, “Biz Hep İlkleri Yapıyoruz”

Ürgüp Kavaklıönü Mahallesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünce maddi katkı sağlanan Üçgüzeller Kent Parkını Nevşehir Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu Üyeleri ve Tabiat Varlıklarını Koruma Şube Müdürü Osman Duymuş yerinde incelendi.

Başkan Yıldız, “Biz Hep İlkleri Yapıyoruz”
28 Kasım 2015 Cumartesi 13:00

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp Kavaklıönü Mahallesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünce maddi katkı sağlanan Üçgüzeller Kent Parkını Nevşehir Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu Üyeleri ve Tabiat Varlıklarını Koruma Şube Müdürü Osman Duymuş yerinde incelendi. İncelemeye Belediye Başkanlı Fahri Yıldız, Fen İşleri Müdür Hasan Gökhan ve Yüklenici Firma Yetkilisi katıldı.

Belediye Başkanı Fahri Yıldız Komisyon Üyelerine “Onayınızla başlayan süreç ve Bakanlığımızın maddi katkıları sayesinde hızlı bir şekilde devam etmektedir. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Hep ilkleri yapıyoruz. TOKİ-Karain Sosyal Konutlar vs. bu da Park Düzenlemesi anlamında ilk.” dedi.

Tabiat Varlıklarını Koruma Şube Müdürü Osman Duymuş ise “Bakanlığımız Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünün Bölgemize ilgisi her geçen gün artarak devam ediyor. Komisyon Üyelerimiz sadece Nevşehir’e gelip belirlenen gündemleri görüşüp dönmüyorlar. Sağ olsunlar Bölgemizde yaşanan sıkıntıları Ankara’ya götürerek çözümü konusunda en az bizim kadar çaba sarf ediyorlar. Koruma Amaçlı İmar Planlarının yapılamasına katkı sağlamak için Bölgemizin Ortofoto alım işini yaptırdık, İl Özel İdaremize ve Belediyelerimize teslim ettik. Doğal Sit alanında yer alan 3 kasaba ile 10 Köyümüzün 1/5000 ve 1/1000 ölçekli hâlihazır haritaları tamamlandı. Onları da yakında teslim edeceğiz. Biz Genel Müdürlük olarak sadece Korumacı bir Kurum değil aynı zamanda planlama konusunda yatırımcı bir Kurumuz. İnşallah bu yatırımlar devam edecek.” dedi.

Komisyon üyeleri Başkan Yıldız ve Yükleniciye teşekkür etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.