banner461
banner195

Başkan Yıldız Üç Güzeller İçin Çalışma Başlatıyor

Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız Ürgüp ve Kapadokya ile özleşen "Üç Güzeller" mevkinde önemli bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

Başkan Yıldız Üç Güzeller İçin Çalışma Başlatıyor
25 Mart 2015 Çarşamba 19:19

banner143
banner134
Ürgüp Belediyesi tarafından yapılması planlanan işler için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü yetkilileri Ürgüp’e gelerek yapılacak projelerin sahasını gezerek Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve Fen İşleri Müdürü Hasan Gökhan’dan bilgi aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yatırım ve Projeler Daire Başkanı Mustafa Kolçak’ın yerinde tespit ettiği çalışmalar için ilk olarak Kavaklıönü Mahallesi Hadosan kavşağına yapılan tip parkın devamı niteliğinde Ürgüp Belediyesinin mülkiyeti olan alanda bölge geneline hitap edecek çok büyük bir mesire alanı ve park yapılması düşünülen alan incelendi.

Ardından dünyanın en fazla fotoğrafı çekilen Kapadokya’nın sembolü olan Üç Güzeller mevkiinde doğal mirasa sahip çıkarak peribacalarını görmeye gelen milyonlarca insanın fotoğraf karelerindeki görüntüyü en iyi şekle getirmek için alanda yapılması gereken çalışmaların tespiti için çatalkaya mevkiinde incelemeler yapıldı.

Heyet son olarak Ürgüp çarşı içerisinde bulunan Melek Girmez caddesi adıyla anılan caddenin daha işlevsel ve modern olması için yapılabilecek çalışmaları tespit etti.

Heyete Ürgüp Belediyesinde de bir süre görev yapmış sahayı yakından tanıyan Nevşehir Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünde Tabiat Varlıklarını Koruma İşl. Şube Müdürü olan Osman Duymuş da eşlik etti.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ürgüplü - 3 yıl önce
peribacalarında bulunan barakalar kalkacak
Avatar
sanada - 3 yıl önce
bütün misyon ve vizyonu osmana bağlanmış
Avatar
başkan - 3 yıl önce
ak partimizin en kıymetli başkanlarından.dürüst,inaçlı,çalışkan.
Avatar
urgup - 3 yıl önce
Barakalarla kapli o cirkin goruntu kalkacak ve yerine bolgeyapisina uygun isyerleri yapilacak
Avatar
ibrahim müteferrika - 3 yıl önce
Salon futbolu oynamak istiyoruz .
Avatar
Üç güzeller - 3 yıl önce
Peri bacalarindaki barakakar kalkinca ordaki insanlar ne olacak hırsizlikmi yapsin yoksa issiz kalinca milletin basina belami olsun onun yerine pasabagi gibi düzenli bi yer yapilmasi daha doğru..