banner461
banner195

Başkan Yıldız Ürgüp te ki Yangını Değerlendirdi

CHP Ürgüp İlçe Başkanının Ürgüp Sarıtaş Sitesi B Blok çatısında çıkan yangın açıklamalarıyla ilgili, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Yıldız Ürgüp te ki Yangını Değerlendirdi
28 Temmuz 2012 Cumartesi 14:10

banner143
banner134

 CHP Ürgüp İlçe Başkanının Ürgüp Sarıtaş Sitesi B Blok çatısında çıkan yangın açıklamalarıyla ilgili, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız bir basın açıklaması yaptı.

Ürgüp'teki yangınla ilgili Ürgüp Belediye Başkanının Basın Açıklaması‏...

Belediye Başkanı Yıldız; Basında ve halk arasında yayılan veya yayılmaya çalışılan Kavaklı önü Mahallesi Sarıtaş Sitesi B Bloktaki Şömine yakımından kaynaklanan baca ve çatı yangınıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Belediyemiz itfaiye ekipleri yangın başlayıp büyüdükten sonra ihbar almış, olay mahalline 10 dakika içerisinde ulaşılmış gerekli müdahaleye başlandıktan sonra 2. Arozözümüz ve su takviye tankerimiz olay yerine ulaşmış, aynı zamanda yangının alt dairelere ve çevre bloklara sıçrayacağı endişesiyle sadece Nevşehir Belediyesinden destek talep edilmiş, ancak Ortahisar, Avanos, Mustafapaşa’dan intikal eden araçlar bilgimiz dışında duyarlı vatandaşlar diye tahmin ettiğimiz kişi veya kişilerce çağırılmıştır. Adı geçen belediye araçları uzaklık durumuna göre en kısa zamanda olay yerine intikal etmiştir. Yapılan çalışmalar sonucunda yangın söndürülmüş ancak ekipler olay mahallinden ayrılmak üzereyken ilgili veya ilgisiz bazı kişiler haksız eleştirilerde bulunarak canla başla çalışan belediye ekiplerini olumsuz ve saldırgan sözlerle tahrik etmeye çalışmışlar buna karşı ekipler tarafımca toplanmış ve gayretlerinden dolayı teşekkürümün ardından soğutma çalışmasını bitirerek görev yerlerine dönmüşlerdir. İtfaiye ekiplerinin ayrılışından sonra tekrar çağırılması ve yeniden müdahale söylemleri gerçeği yansıtmamaktadır. Olayda Can kaybı olmamakla beraber tabiatıyla mal kaybı yaşanmıştır. Bütün gayretlerimize rağmen hangi amaçla söylendiğini tahminde zorlandığımız bazı spekülatif sözler tarafıma ve garaj amirine isnad edilmek suretiyle yerel ve bölgesel basına servis edilmiştir. Bu davranışın şahsımı ve Belediye çalışanlarını üzmüş olmasıyla birlikte, belli bir siyasi düşünceye sahip vatandaşlarımızı da karşımıza alır şekilde göstererek siyasi polemik malzemesi yapmışlardır. Başkan ve Belediye çalışanları olarak hiçbir etnik ve siyasi grubu durumundan dolayı cezalandırmak veya alacağı hizmeti sınırlamak gibi bir lükse sahip değiliz. Hedefimiz insansa, insana hizmet ise gerisi teferruattır. Bu düşüncelerle yayılmak istenen haberlerin gerçekle alakası olmadığını sevgili hemşerilerime bildirerek spekülatörleri de şiddetle kınıyorum.” Dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.