banner461
banner195

Başkan Yürekli’nin Feryadını MEDAŞ Duydu

Nevşehir İl Koordinasyon Kuruluna MEDAŞ’ın ilimizdeki yatırımları ve çalışmaları ile ilgili bilgiler veren MEDAŞ Yetkilisinin açıklamalarının ardından söz isteyen Avanos İlçesine bağlı Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli, Özkonak kasabasının MEDAŞ’a verdiği paranın karşılığını alamadığına dikkat çekmişti.

 Başkan Yürekli’nin Feryadını MEDAŞ Duydu
29 Mayıs 2014 Perşembe 15:27

banner143
banner134

 Başkan Yürekli’nin Feryadını MEDAŞ Duydu

NEVŞEHİR(MHA) İl Koordinasyon Kuruluna MEDAŞ’ın ilimizdeki yatırımları ve çalışmaları ile ilgili bilgiler veren MEDAŞ Yetkilisinin açıklamalarının ardından söz isteyen Avanos İlçesine bağlı Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli, Özkonak kasabasının MEDAŞ’a verdiği paranın karşılığını alamadığına dikkat çekmişti.
Özkonak Belediye Başkan Yürekli, “İl Müdürümüz ne kadar köfte o kadar ekmek dedi. Özkonak’lı ekmek parasını veriyor ama köftesini yiyemiyor. Bugün gerek belediye başkanı olarak gerekse siyasetçi olarak Özkonak’a giremiyoruz. Elektrik sorunlarından dolayı. 10 sene önce yapılmış bir ihale ve henüz tamamlanamamış durumda. Bu nedenle yaşanan elektrik sorunlarından ötürü ilçemiz sakinlerinin evlerindeki elektrikli ev aletleri büyük hasar görüyor. Konuyla MEDAŞ Yetkililerinin artık ciddiyetle eğilmesini istiyoruz” diye konuşmuştu.
Geçtiğimiz ay düzenlenen İl koordinasyon Kurulu toplantısının ardından MEDAŞ Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli'nin bu sözlerini dikkate aldı ve beldeye yeni bir trafo kazandırma çalışmalarına başladı.
MEDAŞ tarafından Avanos Gülşehir yolu arasında Özkonak Beldesine 10 Km uzunluğunda yeni bir hat çekme çalışmalarına başladı. MEDAŞ tarafından projelendirilen yeni trafo hattı üç ay gibi kısa bir zamanda teslim edilerek Özkoanak Beldesine yeni enerji nakil hattına kavuşturmuş olacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Uğur ÖNAL-GENEZİN - 4 yıl önce
başkanımıza harfi harfine katılıyorum. evde 2 adet cihazımız yandı. biri televizyon- diğeri de buzdolabı . sürekli elektriler gidip geliyor. bu gibi kurumlara benim cihazım yandı dediğin zaman yok servi çağır tutanak tuttur. felan filan. köylerimizde yaşayan yaşlı annelerimiz babalarımız bunları nasıl yapacak yetkililere sormak lazım...