banner461
banner195

Başkan Yürekli’nin Proje Sıkıntısı

Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Özkonak kasabasının AK Partili belediye başkanı İlker Yürekli, belde de bulunan yeraltı şehrinin çevre düzenlemesi için yapılan projenin değiştirilmesinden yana sıkıntılı.

 Başkan Yürekli’nin Proje Sıkıntısı
24 Ocak 2015 Cumartesi 17:02

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Özkonak kasabasının AK Partili belediye başkanı İlker Yürekli, belde de bulunan yeraltı şehrinin çevre düzenlemesi için yapılan projenin değiştirilmesinden yana sıkıntılı.

Sıkıntısını geçtiğimiz günlerde toplanan il koordinasyon Kurulunda dile getiren ve söz konusu projeyi yapan Rölöve ve Anıtlar Bölge Müdürlüğü yetkilisine soran Başkan Yürekli, “Üç ay önce Özkonak kasabamızdaki yeraltı şehrimizle ilgili toplantı yapmış ve bir proje üzerinde mutabık kalmıştık. İki hafta önce belediyemize gönderilen bir yazı ile projenin değiştirildiği bildirildi. Yeni projede 3 tane otobüs yan yana park yapamaz bir hale getirilmiş düzenleme çalışması” diye dert yandı.

Bölge Müdürlüğü yetkilisinin konuyla ilgili açıklamalarının ardından konuya Vali Mehmet Yılmaz el koydu. Bölge Müdürlüğü yetkilisine Özkonak belediye başkanı Yürekli ile bir araya gelinerek konunun açıklığa kavuşturulması talimatını verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.