banner461
banner195

Bayilik ve Toptancılık Başvuruları Sürüyor

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından bitki koruma ürünleri bayilik veya toptancılık sınavı başvurularının başladığı belirtildi.

 Bayilik ve Toptancılık Başvuruları Sürüyor
07 Mart 2015 Cumartesi 16:02

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından bitki koruma ürünleri bayilik veya toptancılık sınavı başvurularının başladığı belirtildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Gürol Çetin, sınav başvurusu ile ilgili yaptığı açıklamasında; "Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Hakkında Yönetmelikte belirtilen bitki koruma ürünleri bayi veya toptancı izin belgesi talebinde bulunan ziraat mühendisi, eczacı, kimya mühendisi, kimyager, ziraat teknisyeni veya bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş teknikerlere 2015 yılında uygulanacak sınav, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce 13 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 10.00'da Ankara'da yapılacaktır. Sınava girmek isteyen adayların, sınav takvimi ve sınav uygulama talimatına uygun olarak 24 Nisan 2015 tarihine kadar aşağıda belirtilen bilgi ve belgelerle bulundukları ildeki İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne dilekçe ile başvurularını yapmaları gerekmektedir" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.