banner461
banner195

Bayırbucak Türkmenleri De Demokrasi Nöbetine Katıldı Milletimiz, Demokrasi Nöbetinde

Türk Silahlı Kuvvetlerine sızan  bir grup yasa dışı FETÖ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi hainlerin,  15 Temmuz Cuma 2016 tarihinde  gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı ,  meydanlardaki demokrasi nöbeti Nevşehir’de , toplumun her kesiminin katılımı ile aralıksız devam ettiriyor.

Bayırbucak Türkmenleri De Demokrasi Nöbetine Katıldı Milletimiz, Demokrasi Nöbetinde
22 Temmuz 2016 Cuma 09:14

banner143
banner134
Cumhurbaşkanı  ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci bir emir verilinceye kadar meydanları bırakmayın çağrısına uyan Türk Milleti, FETO/PDY üyesi hainlerin 15 Temmuz  günü şehadete yürüyenlerle aynı ruh ve inanç içerisinde olduklarını ortaya koyma adına başlattıkları demokrasi nöbetinin 7. Gününde, vatandaşlar  meydanları tamamen doldurmayı devam ettiriyor.
Bu kapsamda Nevşehir’de de Türk Telekom önü Diriliş Meydanı’nı dolduran binlerce vatan sever Nevşehirli, yıllardan beri bu milletin ekmeğini yiyen ruhsuz vatan hainlerinin giriştiği darbe teşebbüsüne ,ellerinde taşıdıkları Türk bayrakları ve attıkları sloganlar eşliğinde  tepkilerini dile getiriyorlar.
İstiklal Marşı’nın Diriliş Meydanını dolduran binlerce vatandaş tarafından okunmasının ardından Nevşehir Belediyesi Mehter Takımı, kahramanlık marşları seslendirdi.
15 Temmuz 2016 darbe kalkışması sırasında ,darbecilerin çirkin emellerinin yansıtıldığı barkovizyon görüntülerinin de izletildiği demokrasi nöbetine Suriye’de  5 yıldan beri ESAD rejimi  ve işbirlikçilerine karşı ile kahramanlık destanları yazan Bayırbucak Türkmenleri’ nin Sultan AbdulhamidTugay Komutanı  Ömer Abdullah ve bazı gazi  mücahidler de hazır bulundu. 
Türk Milleti’nin hain FETÖ/PDY    içerisinde hareket eden bir grup asker tarafından gerçekleştirilen darbe kalkışması karşısında dünyaya örnek olabilecek bir kahramanlık gösterdiğini belirten Sultan AbdulhamidTugay Komutanı  Ömer Abdullah, şunları söyledi: “ Bizler  Bayırbucak’ da 7 düvele karşı Bayırbucak ’da bulunan Türkmen kardeşlerimiz için onurlu bir mücadele veriyoruz. Allah üzerimizden rahmetini inşallah esirgemez. Sizlerin yardımları ile bu onurlu hareket içerisindeyiz. Halen dimdik ayaktayız. Bizler Osmanlı torunlarıyız. Kanımızın son damlasına kadar da topraklarımız için savaşmayı sürdüreceğiz ,gerekirse bu uğurda canımızı bile hiç çekinmeden veririz. Osmanlı torunları olan bizleri dünyanın hiçbir ülkesi yenemez. Ne FETÖ, nede başka bir örgütte bunu başaramayacak. Bunu tüm dünyanın da böyle bilmesini istiyoruz. Kimse bayrağımıza göz dikmesin ”dedi.
Çeşitli sivil toplum teşkilatlarının temsilcilerinin de gerçekleştirilen darbe girişimine karşı tepkilerini dile getirmesinin ardından AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz,bugün 7. Gününe giren demokrasi nöbetini devam ettiren vatandaşlara teşekkür etti.  Hainlere gereken cevabın verildiğini anlatan Açıkgöz daha sonra konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Bugün TBMM’in de OHAL ilan edildi,ancak bu vatandaşlarımızı kesinlikle etkilemeyeceğiz. Her alanda daha güzel günler bizleri bekliyor. İnanıyorum ki ülkemiz daha müreffeh , daha huzurlu ve daha büyük olacak.  Aramızdaki bu şer odaklarının en hızlı bir şekilde temizlenmesi bu sayede gerçekleşecek inşallah. Her zaman olduğu gibi sizin hayır dualarınıza ihtiyacımız var. “ dedi.
15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin zaman geçtikçe tüm vehameti ile ortaya çıktığını anlatan Açıkgöz “Ülkemize böylesine bir  acı yaşatan şer odaklarına  karşı elbette ceza verilecek. Darbe kalkışmasının meydana geldiğini haber alan yüreği vatan aşkı ile dolu kardeşlerimiz,  tankın  ve silahın önüne kendini siper etmekten hiçbir şekilde vazgeçmemiştir. Bu uğurda şehit olan polis, asker ve vatandaşlarımıza  Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.  “dedi.
 

 
 
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.