banner461
banner195

Bayramda Bilet Sıkıntısı Olmayacak

Kurban Bayramı tatilinde seyahate çıkacak olanlar şimdiden otobüs biletini alıyor.

Bayramda Bilet Sıkıntısı Olmayacak
12 Eylül 2015 Cumartesi 17:50

banner143
banner134
 Okulların 28 Ağustos'ta açılacak olması nedeniyle Ramazan Bayramı'na göre yoğunluk biraz daha az. Firmalar şimdilik ek sefer koymayı düşünmediği öğrenildi.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala tatili memleketlerinde geçirmek isteyen vatandaşlar otobüs biletini haftalar öncesinden alıyor. Ancak okulların bu yıl bayramdan sonra açılacak olması nedeniyle geçen bayramlara göre yoğunluk biraz daha az.

Otobüs firmaları ek sefer koymayı da şimdilik düşünmüyor. Ulaşımda bayram mesaisi bayramdan önceki son hafta sonunda, yani 19 Eylül'den itibaren başlıyor. Bayramda seyahate çıkacaklar sıkıntı yaşamamak için biletini erkenden alıyor.

Turizmcilerin talebi üzerine okulların açılış tarihi 14 Eylül yerine, 28 Eylül tarihine ertelendi. Bu durum turizmcileri ve diğer pek çok kesimi sevindirirken bazı kesimleri de üzdü.

Firmalara Ek Sefer Koymayabilir

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte birçok sektörde hareketlilik yaşanıyor. Bugünlerde bayram hareketliliğinin en çok hissedildiği noktalardan biri de şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmalar. Yolcu taşıyanlar mesai yapacak. Otogar'da, bayrama sayılı günler kala birçok otobüs firmasında biletler hala tükenmedi. Otobüs firmaları yoğunluk nedeniyle ek seferler düzenleme kararı da almadı. Çünkü, okullar bayramdan sonra açılacak.

Nevşehir'de 15 bin civarında üniversite öğrencisi bulunuyor. Öğrenciler, şehirlerarası ulaşımda önemli bir yer tutuyor. Otobüs firma yetkilileri bayrama sayılı günler kala otobüs biletlerine büyük talep olduğunu, vatandaşların otobüs biletlerini son güne bırakmamasını istedi.

Ramazan Bayramı'na Göre Talep Az

Bayram haftası nedeniyle bilet taleplerinin doğal olarak arttığını söyleyen firma yetkilileri, “Bilet işini son güne bırakmak istemeyenler firmaların bürolarına geliyor. Günler öncesinden biletini alanların sayısı fazla. Normal dönemlere göre bayramlarda yoğunluk artar.

Fazla mesai yaparız. Ancak Ramazan Bayramı ve geçen yıl ki Kurban Bayramı'na göre bu bayram için talep biraz az. Gidişlerde yoğunluk fazla olmasa da dönüşlerde yoğunluk biraz daha fazla. Bazı seferler şimdiden doldu ama yine de fazla bir yoğunluk yok.  Bayram haftasında Ankara, İstanbul, İzmir seferleri dolu. Dönüşler ise biraz daha yoğun. Ek seferlere ise şu an ihtiyaç duyulmuyor. Bilet fiyatlarında ise bir zam söz konusu değil.”Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.