banner461
banner195

Beklenen Turizm Hareketliliğini Yakalayamadı

Türkiye’nin dünya kültür mirası listesinde bulunan en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde, keşfedilmeyi bekleyen doğa ve tarih beldesi Çat beldesinde turizm hareketliliği istenen oranda değil.

 Beklenen Turizm Hareketliliğini Yakalayamadı
13 Haziran 2014 Cuma 17:36

banner143
banner134

 Beklenen Turizm Hareketliliğini Yakalayamadı

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin dünya kültür mirası listesinde bulunan en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde, keşfedilmeyi bekleyen doğa ve tarih beldesi Çat beldesinde turizm hareketliliği istenen oranda değil.

Çat Belediye Başkanı Kamil Duru yaptığı açıklamada, Kapadokya bölgesinde peribacalarının en ihtişamlı görünüm içerisinde bulunduğu Çat beldesinde yıllardan beri turizme yönelik bir dizi çabalar yürütülmesine karşın son yıllarda bu yönde önemli ilerlemeler sağlandığını söyledi.

Bölgeyi gezen turistlerin aynı ilk çağlarda olduğu gibi tamamen tüf kayalara oyulu mekanlarda konaklamasının sağlanacağını ifade eden Duru, turistlerin doğal yaşamın tüm gereklerini Çat beldesinde rahatlıkla bulabileceğini dile getirdi.

Bölgenin peribacaları ile kaplı büyülü görünümünün ciddi bir turizm potansiyeli oluşturduğunu vurgulayan Duru, Çat ve Fırın asma Vadilerindeki doğal güvercinlerin yetişme alanlarına sahip Çat beldesinin bu haliyle bölgenin en dikkat çekici turizm yörelerinden biri olduğunu vurguladı.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.