banner461
banner195

Belediye’den Bir İstekleri Var

Nevşehir’in eski yerleşim alanlarından olan Emek ve Bahçelievler mahallesi sakinleri yıllardır atıl bir halde bulunan, çok sayıda mirasçısı bulunması nedeniyle de bir türlü içerisinde bakım ve onarım yapılamayan binanın yıkılmasını istiyor.

Belediye’den Bir İstekleri Var
16 Eylül 2013 Pazartesi 18:06

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in eski yerleşim alanlarından olan Emek ve Bahçelievler mahallesi sakinleri yıllardır atıl bir halde bulunan, çok sayıda mirasçısı bulunması nedeniyle de bir türlü içerisinde bakım ve onarım yapılamayan binanın yıkılmasını istiyor.

Konuyla ilişkin yaklaşık 200 imzalı bir dilekçeyi Nevşehir Belediye Başkanlığına sunan Emek ve Bahçelievler sakinleri, söz konusu binanın özellikle gece saatlerinde kimliği belirsiz kişiler tarafından kullanılması karşısında tedirgin olduklarına başvuru dilekçesinde yer verdi.  

Emek Mahallesi ile Bahçelievler mahallesinin kesiştiği noktada, Gülveren sokakta bulunan atıl evin içerisinde gündüz saatlerinde mahalle de bulunan çocukların girmesi ve burada bir kaza yaşanması ihtimalini de gündeme getiren Emek Mahallesi sakinleri harabe evin yıkılarak mahalle sakinleri ve özellikle küçük yaştaki çocuklar açısından önemli bir riskin ortadan kaldırılmasını istiyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.