banner461
banner195

Ben Görüyorum da ...

Nevşehir Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı ve Milli İrade Platformu Üyesi Erol Mutlu, 7 Haziran seçimlerinde ve sonrasında yaşananlara dikkat çekerken, ülkedeki bazı kesimlerin deve kuşu misali ülkenin gelişmişliğini görmezlikten gelmekte ısrar etmelerine bir anlam veremediklerini söyledi.

Ben Görüyorum da ...
20 Ekim 2015 Salı 21:13

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı ve Milli İrade Platformu Üyesi Erol Mutlu, 7 Haziran seçimlerinde ve sonrasında yaşananlara dikkat çekerken, ülkedeki bazı kesimlerin deve kuşu misali ülkenin gelişmişliğini görmezlikten gelmekte ısrar etmelerine bir anlam veremediklerini söyledi.

 “Deve Kuşu Misali, Ülkenin Gelişmişliğini Görmüyorlar”

Mutlu, “Bir ülkenin dünya kamuoyu nazarındaki olumlu imajı, o ülkeye uzun vadede ekonomik değer ve siyasi güç kazandırır. Ülkelerin olumsuzdan olumluya imaj değiştirmesi onlarca yıl sürebilir. Ancak eşyanın tabiatı gereği tersi yani olumludan olumsuza çok daha hızlı gerçekleşir. Türkiye müspet anlamda imaj değişikliğini on yıldan az bir sürede gerçekleştirmiş ender ülkelerden biridir. Bu gerçeği insaflı ve objektif herkes görüyor. Görmezlikten gelen ya da göremeyenler ya dünyada ve ülkemizde son on yılda olup biteni anlama kabiliyetinden mahrumlar ya da siyasi, ideolojik ve şahsi menfaatleri ve çıkarları uğruna, gerçeği kabul etme yerine, deve kuşu misali kolayı tercih edip ülkemizdeki olağanüstü gelişmeyi reddediyorlar. Türkiye'nin on yıldan daha az bir sürede, uluslararası zeminde olumlu anlamda imaj değiştirmesi konjonktüre bağlı olarak ya da tesadüfen olan bir durum değildir. Bu müspet değişim sabırlı ve dürüst, aynı zamanda planlı bir çabanın neticesidir. Bu başarı, halkın içinden gelen, halkın değerleri ile barışık ve hatta onları benimseyen, modern dünyayı tanıyan ve anlayan ve bu yüzden halkının yarısından fazlasının desteğini alan bir iktidarın varlığı ve samimi gayretleri sonucu sağlanmıştır. Gerçek anlamda halkı temsil eden, tek başına iktidar olmuş bir parti ve o partinin karizmatik, çalışkan başkanı liderliğindeki bir hükümetin siyasi ve ekonomik istikrarın, kalkınmanın ve ulusal başarının kaynağı olduğu apaçık ortadadır. Bu yüzden, Türkiye'nin yakaladığı bu başarı serüveninin devamı, ülkenin kalkınması ve dolayısıyla vatandaşın refahı ve huzuru için siyasi ve ekonomik istikrarın devam etmesi gerekiyor. İstikrarın devamını sağlayacak tek parti de Ak Partidir. Çünkü Ak Parti ülkemizin bu günlere gelmesinde büyük emek ve çabalar sarf etmiştir. Ak Partinin ülkemizde ve dünyada ses getirecek yarım kalmış daha birçok projesi ve çalışmaları vardır.7 Haziran seçimlerinden sonra halkımız doğru olanı görmüştür ve 1 Kasım seçimlerinde de Ak Partiyi tek başına iktidara getirerek gereğini yapacaktır. İşte şimdi biz de bu noktada diyoruz ki; istikrar kaldığı yerden devam etsin Türkiye büyüsün, Nevşehir büyüsün” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.