banner461
banner195

Benzin ve motorinde indirim

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun (EPDK) tavan fiyat kararı doğrultusunda, bu gece yarısından itibaren motorin ve benzinin litre fiyatında 4'er kuruş indirim yapılacak.

Benzin ve motorinde indirim
04 Nisan 2014 Cuma 11:46

banner143
banner134

 EPDK'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, tavan fiyat kararı çerçevesinde bu gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatı 4 kuruş indirimle 4.30 lira, benzinin litre fiyatı da 4 kuruş indirimle 4.96 lira tavan fiyattan satılacak.

Tavan fiyat uygulamasının başladığı 15 günlük süre zarfında katkılı motorinde litrede 39, motorinde 29, benzinde 13 kuruş indirim oldu.

EPDK'nın tavan fiyat uygulanmasına yönelik kararı 21 Mart 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Bu kapsamda 22 Mart 2014'ten itibaren geçerli olmak üzere her hafta salı ve cuma günleri ürün CIF fiyatı ve döviz kuru gibi unsurlardaki değişimler dikkate alınarak oluşan yeni tavan fiyatlar il bazında hesaplanarak o gece yarısından itibaren uygulanmak üzere ilan ediliyor.

Bu kapsamda en son belirlenen tavan fiyatların içinde rafineri, dağıtıcı, bayi payları ve vergiler gibi unsurlar ile il bazında bayi satış fiyatları EPDK'nın internet sitesinde yer alacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
Saka gibi kasikla verip kepceyle almak bu olsa gerek.
Avatar
Bora Mustafa Güneş - 4 yıl önce
Kendileri devletin makam arabalarini kullandiklari icin bilmezler yakit nasil alinir nadil odenir nasil arabaya az yaktirmaya calisilir nasil rampada bosa akinir... yazik bu millete yazik. 30 kurus indirmisler. bir hafta sonra 50 kurus koyar 20 kurus yine bize girer suphesiz...