banner461
banner195

Bildiri de Başkan Yıldız’ın da imzası var

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), FETÖ'nün hain darbe girişimine karşı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve TBB Başkanı Kadir Topbaş’ın başkanlığında“Darbeye Karşı Milli İrade Toplantısı” düzenledi.

Bildiri de Başkan Yıldız’ın da imzası var
10 Ağustos 2016 Çarşamba 13:50

banner143
banner134
Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), FETÖ'nün hain darbe girişimine karşı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve TBB Başkanı Kadir Topbaş’ın başkanlığında“Darbeye Karşı Milli İrade Toplantısı” düzenledi.
Taksim’de bir otelde gerçekleştirilen, “Darbeye Karşı Milli İrade Toplantısı’na TBB üyeleri ellerindeki Türk bayraklarıyla katıldı. Toplantı öncesinde hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesine ait görüntüler izlendi ve ardından istiklal Marşı okundu.
Toplantıda meclis üyelerine hitap eden Başkan Kadir Topbaş, “15 Temmuz kırılma noktasıydı. 15 Temmuz’da biz millet olarak hem ihaneti gördük hem de dünyaya millet nedir gösterdik” diye konuştu.
Hüzünlü geçmiş günlerden bugünlere geldiğimizi ve bu vatan uğruna nice şehitler verilerek bu toprakların vatanımız olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, “Bedel ödenmeden hiçbir sonuç alınmıyor. Ve yine 15 Temmuz’da bir bedel ödendi. “
Bugün burada darbeye karşı milli irade toplantısı yapmak üzere buluştuk. Millet olarak ayağa kalktık. Devletlerin tarihinde büyük dönüm noktaları vardır. Öyle şeyler yaşanır ki bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Darbe vurmak istediler, milletin sillesiyle karşılaştılar. Halkın üzerine ateş açtılar, korkutmak, sindirmek istediler, sokağa çıkma yasağı, sıkıyönetim ilan ettiler” diye konuştu.
Başkan Fahri Yıldız ve diğer meclis üyelerinin imzaladıkları bildiri şöyle: “Türkiye’deki bütün belediyeleri temsil eden Türkiye Belediyeler Birliği Meclis üyeleri olarak yaptığımız “Darbeye Karşı Milli İrade” toplantısında; “15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY terör örgütü tarafından anayasal düzeni, demokrasimizi, birlik ve beraberliğimizi hedef alan hain darbe girişimi ile milli iradenin silah zoruyla yok sayılması amaçlanmıştır. Bu saldırı ile millet iradesinin yegane temsilcisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalanmış, devleti ve birliğimizi temsil eden seçilmiş Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın canına kastedilmiş, devleti korumak ve kollamak üzere hazırlık yapan güvenlik kurumlarımıza saldırılmış ve milletimize ait uçaklar, tanklar ve silahlar yine milletimize karşı kullanılmak suretiyle tarihte görülmemiş bir alçaklık sergilenmiştir. Geçmişi kahramanlıklarla dolu olan milletimiz, kararlı ve cesur duruşu ile hain darbe girişimine karşı bir istiklal mücadelesi örneği sergileyerek demokrasi tarihinde yeni bir sayfa açmıştır. Tarihe kara bir leke olarak geçecek bu darbe girişiminde belediyelerimizin; darbenin önlenmesinde, demokrasi nöbetlerinin ve belediye hizmetlerinin aksatılmadan sürdürülmesinde gösterdiği vatanperverlik, azim ve kararlılık her türlü takdirin üzerindedir. Bu süreçte dünyaya örnek bir duruş sergileyen belediyelerimiz, bundan sonra da demokrasi ve milli iradeye yönelecek her türlü tehdide aynı azim ve kararlılıkla karşı duracaktır. Darbe girişimine karşı halkımızın tek vücut halinde göstermiş olduğu demokrasi dersi niteliğindeki emsalsiz tepkinin, hukukun üstünlüğü ve demokrasiyi savunan ülkelerce görmezden gelinmesini uluslararası kamuoyunda dile getirdikleri değerlerle bağdaştıramıyoruz. Başta Avrupa Konseyindeki delegasyonumuz olmak üzere, tüm uluslararası yerel yönetim kuruluşlarında görev alan ve yerel diplomaside etkin olan belediye temsilcilerimizin bu hain darbe girişimine karşı milletimizin haklı tepkisini her platformda dile getirmelerini önemsiyor, bu konuda Birlik olarak her türlü desteğe hazır olduğumuzu belirtiyoruz. Hain darbe girişimini, yerel demokrasinin temsilcisi bütün belediyeler adına şiddetle ve nefretle kınıyor, millet iradesinin silah zoruyla değiştirilmesini reddediyor ve bu vatan hainlerinin hak ettikleri şekilde cezalandırılmalarını talep ediyoruz. Darbenin önlenmesinde canı ve malı pahasına milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkan milletimize ve güvenlik güçlerimize şükranlarımızı sunar, bu menfur saldırı sırasında canlarını vatanı ve milletine hediye eden aziz şehitlerimize Allahtan rahmet, yüce milletimize başsağlığı, kahraman gazilerimize acil şifalar dileriz.''

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.