banner461
banner195

Birlik Vakfı Nevşehir Şubesi Kuruldu!

Merkezi İstanbul’da bulunan Türkiye’nin en köklü vakıflarından olan Birlik Vakfı’nın Nevşehir Şubesi Kuruldu.

23 Ocak 2017 Pazartesi 20:59

banner143
banner134
Merkezi İstanbul’da bulunan Türkiye’nin en köklü vakıflarından olan Birlik Vakfı’nın Nevşehir Şubesi Kuruldu. Birlik Vakfı Nevşehir Şubesine Değerli İş Adamı Muzaffer Leblebici Atandı.

"Leblebici'yi Onure Eden Zor Görev..."

Nevşehir'e bu müjdeyi ilk kez TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz;  "Birlik Vakfı Nevşehir Şubesi ilimize Hayırlı Olsun" sözleriyle verdi.

Açıkgöz açıklamasının devamında ise ; "
Birlik Vakfı Nevşehir Şubesi Başkanımız Muzaffer LEBLEBİCİ’ye ve kurucu yönetimine başarılar dilerim. Allah, yâr ve yardımcıları olsun. Rabbim, hayırlı ve bereketli eylesin. Büyük Nevşehir Güçlü Türkiye” için hep birlikte çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, kurmuş olduğumuz Birlik Vakfı Nevşehir şubesinin Nevşehir’imiz için hayırlı hizmetlere imza atmasını temenni eder ve bu amaç doğrultusunda faaliyete başlamış olduğumuzu kamu oyunun bilgisine arz ederim" dedi.


BİRLİK VAKFI NEVŞEHİR ŞUBESİ KURULDU!

43. şubesini Nevşehir ilinde açacak olan Vakfın Nevşehir Şubesi Başkanlığına atanan, ilimiz ve ülkemizin öneml,i saygın ve başarılı yatırımcılarından Hayırsever İş Adamı Muzaffer Leblebici'ye bu onurlu ve bir o kadar da zor görevinde başarılar diliyor, Vakfın Nevşehir'imize hayırlar ve güzellikler getirmesini diliyoruz.


Birlik Vakfı Nedir ? İşte Vakfın Ülkemiz için Önemi ve Tarihi Hakkında Kısa Bigi;

29 Mayıs 1985 yılında kurulan Birlik Vakfı Geleceğin teminatı olan insanımızın inançlı, vatansever, kültürlü ilmi seviyesi yüksek, çağdaş bilimsel ve teknolojik bilgilere sahip birer şahsiyet olmalarını sağlamak ve milletimizin birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmak amacı ile İstanbul'da kurulmuştur.
Vakıf senedi doğrultusunda çaba sarf ederek, üniversite gençliğinin ihtiyaçlarını gidermek için her yıl burs ihtiyacı olan öğrencilere burs imkânı sağlamak amacı ile 1985 yılından bugüne kadar her yıl ihtiyaç sahibi ve başarılı üniversite öğrencilerine burs komisyonu tarafından seçilerek, 8 ay boyunca düzenli burs dağıtımları yapmaktadır.
Birlik Vakfının kurucular kurulu üyeleri arasında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan , 26. Dönem T.B.M.M Başkanı İsmail Kahraman eski Bakanlardan Abdülkadir Aksu, Ömer Dinçer, Zeki Ergezen eski Meclis Başkanı Cemil Çicek  Kayseri eski Milletvekili Yaşar Karayel ile birlikte 38 kuruculular kurulu üyesi bulunmaktadır. 
Birlik Vakfının şu an itibari ile 43 ilde şubeleri bulunmakta olup . Vakıf senedi doğrultusunda faaliyetlerine devam etmektedir.

Birlik Vakfı'nın gayesi; Geleceğin teminatı olan insanımızın inançlı, vatansever, kültürlü ilmi seviyesi yüksek, çağdaş bilimsel ve teknolojik bilgilere sahip birer şahsiyet olmalarını sağlamak ve milletimizin birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmaktır. 

Vakfımız, Vakıf senedi doğrultusunda çaba sarf ederek, üniversite gençliğinin ihtiyaçlarını gidermek için her yıl burs ihtiyacı olan öğrencilere burs imkânı sağlamaktadır. 

Bunu gerçekleştirmek için 1985 yılından bugüne kadar her yıl ihtiyaç sahibi ve başarılı üniversite öğrencileri burs komisyonuz tarafından seçilerek, 8 ay boyunca düzenli burs dağıtımları yapılmaktadır. 

Kültürel ve eğitim faaliyetlerimiz de her yıl olduğu gibi düzenli olarak devam etmektedir. Vakıf senedi doğrultusunda Cumartesi günleri yapılan haftalık konferanslar ilim ve bilim adamları tarafından verilmektedir. Çeşitli dil ve el sanatları kursları açarak sene sonlarında düzenlenen sergilerde kursiyerlerin eserleri de sergilenmektedir.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.