banner461
banner195

Biz Kimsenin Memuru Değiliz

Nevşehir Rehberler Odası Başkanı Sami Yılmaz, TÜRSAB ile yaşadıkları bir sorunu gündeme getirirken, turist rehberlerinin kimsenin memuru olmadığını ifade etti.

Biz Kimsenin Memuru Değiliz
15 Ocak 2014 Çarşamba 19:26

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Rehberler Odası Başkanı Sami Yılmaz, TÜRSAB ile yaşadıkları bir sorunu gündeme getirirken, turist rehberlerinin kimsenin memuru olmadığını ifade etti.

Nevşehir Rehberler Odası olarak Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği ile yaşadıkları sorunun çözümü konusunda TÜRSAB’ın konuya daha duyarlı bir şekilde yaklaşmasını beklediklerine değinen Nevşehir Rehberler Odası Başkanı Sami Yılmaz, “Yeni çıkan kanunla birlikte turist rehberleri artık tura çıkarken acentelerle sözleşme imzalamak durumundalar. Dolayısıyla bu durum bölgemizde kaçak rehber konusunu da büyük ölçüde çözüyor. Bu arada kanunla getirilen bu zorunluluk acentelerin işlerini de % 30 oranında artırdı. Biz diyoruz ki, yeni kanunla getirilen bu zorunluluk doğrultusunda rehberler odası olarak biz kaçak rehberlerle mücadele ederken, seyahat acentelerin de kaçak acentelere engel olsunlar. İlk başlarda yaptığımız denetimlerde bize katkıda bulunuyorlardı. Ancak şimdilerde denetim elemanı göndermiyorlar. Onlarda sanki turist rehberlerine kendilerinin memuru gibi yaklaşıyorlar. Turist rehberleri kimsenin memuru değil. Herkes haddini bilecek” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.