banner461
banner195

Bu Dramın Adresi Nevşehir...

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde ikamet eden 77 yaşındaki Tahir Kırtak’ın hayatı mart ayında yaşadığı kazanın ardından alt üst oldu.

Bu Dramın Adresi Nevşehir...
05 Aralık 2014 Cuma 15:31

banner143
banner134

42 yıldır Nevşehir’de ikamet eden Tahir Kırtak, 1972 yılından beri Nevşehir’de minare ustası olarak çalıştı. Sigortası hiç yatmadığı için emekli olamayan   Kırtak, kentsel dönüşüm çerçevesinde Yeni TOKİ Konutları’na taşındı. Bir gece eczaneye giderken yaşadığı kaza sonrası ise durumu içler acısı bir hal aldı. Bir gözü görmeyen ve başının sol tarafında derin açık yara bulunan Kırtak’ın derisi sıyrıldığı  için kafatası görülebiliyor  ve yaşama bu haliyle tutunmaya çalışıyor.

Emekli olamadığı için sadece 65 yaş maaşı ile ayakta kalmaya çalışan Tahir Kırtak, iki oğlunu ve eşini peşpeşe kaybetti. Engelli olduğu için çalışamayan diğer oğlu, gelini ve üç torunuyla aynı evde yaşayan Kırtak, “gece eczaneye yürürken TOKİ’de şehiriçi dolmuş bana çarptı. Kırılan bastonum yüzümü kesti gözüm kör oldu. Vicdansız şoför otobüsüyle durmadan kaçtı, etraftakiler beni hastane yerine eve getirdiler. Param olmadığı için doktora gidemedim kendim pansumanlarıma da devam ediyorum” dedi.

Kaza sonrası iş göremez raporu alan Kırtak, oğlu engelli olduğu için çalışamadığını dolayısıyla torunlarının yükünün de omzunda olduğunu belirterek “Sosyal Hizmetlere hasta aylığı almak için başvurdum. Onlar da o halde 65 yaş maaşı ile bunu birleştirelim dediler. Şimdi ikisini de alamıyorum, her gittiğimde evrakların Ankara’dan gelmedi diyorlar. 8 aydır 1 kuruş gelirimiz olmadan yaşıyoruz” diyen Tahir Kırtak, başından geçenleri anlatırken gözyaşlarına da hakim olamıyor.


NOT: Maddi imkansızlıklar ve büyük zorluklar içinde yaşam mücadelesi veren Tahir Kırtak’a destek olmak isteyen hayırseverler Yeni TOKİ Evleri 3. Blok B5 Apt. No:33 Nevşehir adresinde kendilerini ziyaret edebilirler. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
haydi Nevşehir göreve - 3 yıl önce
değerli nevşehir halkı ,
sırbistanın bilmem neresindeki kardeş şehirde cenaze aracına para toplayan diyanetimiz imamlara görev versin de kendi vatandaşımıza yardımda bulunalım.
mescidin içini görmeyenler bilmem nerelerini görüyorlar.
söz nevşehir halkının insanlık dramı budur işte
Avatar
Utanc - 3 yıl önce
Nevsehirli olduguma utandim. Amcanin bu durumunu bilip de birseyler yapacakken yapmaliyken yapmayanlarin vay haline! Hani komsusu acken biz tok olmayacaktik?En tepeden en asagiya kadar hepimiz sorumluyuz
Avatar
ayibimiz - 3 yıl önce
Hastane Yerine eve goturen zihniyete lanet olsun
Avatar
çatlı - 3 yıl önce
biz bizim insanımıza acıyorum şurda bi iş gelse başına tanımazlar çekere giderler aynı amcaya yaptıkları gibi herşeye para toplanır herşeye yardım edilir ama bilemiyorumben bizim insanımıza akıl sır erdiremedim
Avatar
mehmet tetik - 3 yıl önce
Sirbistana cumada yardim toplaniyor kendi insanimiza dirsek ermeniye rabiaya aglayip kendi sehitlerimizden protez parasi talep ediyoruz hukumeti sevmiyorum komurculerin makarnacilarin oyu demokradi ne diyecen...
Avatar
doymadık mı? - 3 yıl önce
yardımlar yıllarca yerine mi ulaştı....????? işte deniz feneri...birleşip beraber çalıyorlar,,yiyorlar...hiç bir yere yardım vermeyin...
Avatar
fatih - 3 yıl önce
Fib habere teşekkürler. Haydi musluman kardesim gorevini yerine getirme zamani!
Avatar
bir vatandaş - 3 yıl önce
kendi insanına sahip çıkamayan zavallı memleketim. resmi görünce insanlığımdan utandım. tedavisini yaptıramayacak neyimiz eksik? paramız? hastanemiz? zenginimiz? çok yazık. kim bilir daha haberimiz olmayan kaç insan daha var. teşekkürler fib haber.