banner461
banner195

Buldukları Tarihi Eserleri Yediler

Arkeolojik kazıda bulunan 800 yıllık tohumları eken araştırmacıları büyük bir sürpriz bekliyordu. Eee Her arkeologa buldukları tarihi eserleri yemek nasip olmaz.

Buldukları Tarihi Eserleri Yediler
30 Kasım 2015 Pazartesi 18:44

banner143
banner134

Kanada’daki Winnipeg Üniversitesindeki öğrenciler bir arkeolojik kazıda buldukları küpün içinden çıkan tohumları ekmeye karar verdiler. Büyük ihtimalle bir şey çıkmayacak derken karşılarında birden bire yüzlerce yıldır soyu tükenmiş olan bir bitkiyi ve de onun meyvesini buldular. Tohumların yenilebilip yenilemediğini bilemesek de karşılarına çıkan Kabak mükemmel tadıyla süper lezzetliydi.

Wisconsin'in Menemonee bölgesindeki kazıda bulunan çömlek, bu tohumlar çömleğin içindeydi.

Wisconsin’in Menemonee bölgesindeki kazıda bulunan çömlek, bu tohumlar çömleğin içindeydi.İçerisindense bu 800 yıllık tohumlar çıktı.

İçerisindense bu 800 yıllık tohumlar çıktı.Bütün hepsi filizlenmese de aralarından bazıları bu devasa ve soyu yüzlerce yıl önce tükenmiş kabağı üretti

Bütün hepsi filizlenmese de aralarından bazıları bu devasa ve soyu yüzlerce yıl önce tükenmiş kabağı ürettiÖğrenciler kabaklarına Get-e-Okosomin adını vermişler

Öğrenciler kabaklarına Get-e-Okosomin adını vermişlerBüyüklüğü hiç de fena değil

Büyüklüğü hiç de fena değilAyrıca artık tohum sıkıntısı da çekmeyeceğe benziyorlar

Ayrıca artık tohum sıkıntısı da çekmeyeceğe benziyorlarHer arkeologa buldukları tarihi eserleri yemek nasip olmaz. Arkadaşları tebrik ediyoruz.
Her arkeologa buldukları tarihi eserleri yemek nasip olmaz. Arkadaşları tebrik ediyoruz. 
Super İleri

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.