banner461
banner195

Bulunan plakalar için sosyal medya hesabı açtılar

Kayseri’de bir grup tarafından sosyal medya üzerinde oluşturulan hesap, farklı güzergahlarda otomobilin plakalarını düşüren vatandaşlara yardımcı oluyor.

Bulunan plakalar için sosyal medya hesabı açtılar
18 Temmuz 2015 Cumartesi 16:39

banner143
banner134

 Bulunan plakaların fotoğrafları çekilerek, sosyal medyadaki hesaptan paylaşılıyor. Plakanın bulunduğu yer buradan belirtiliyor. Araç sahipleri de kaybettikleri plakalara bu şekilde ulaşıyor. 

Kayseri’de bir grup, trafikte radar uygulaması konusunda sürücüler arasında haberleşmeyi sağlamak amacıyla Facebook'ta 'Kayseri Trafik Radar Çevirme Kaza' adlı hesap oluşturdu. Bu hesapta otomobil sahipleri ile ilgili güncel bilgiler paylaşan grup, kaybolan ve bulunan eşyaların da duyurularını paylaşarak sahibine ulaşmaya çalışıyor. Özellikle seyahat halinde iken otomobilin düşen plakasından habersiz olanlar, plakayı ne zaman ve nerede düşürdüğünü bilemediği için bulamıyor. Sosyal medyadaki bu hesap, bulunan plakaların fotoğraflarını çekerek, bulunduğu yeri hesaptan duyuruyor. Bu şekilde yapılan duyuru ise, kaybolan plakalarını yeniden çıkartmak için masraf yapacak olan otomobil sahiplerini sevindiriyor.

Sosyal medyadaki grup, kaybolan plakalar dışında buldukları kimlik, kredi kartı gibi farklı eşyaların da bulunduğu takdirde duyurusunu yapıyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.