banner461
banner195

Büyükfırat Bakü'de Anma Törenine Katıldı

Prof. Dr. Turan Yazgan, vefatının ikinci yılında Azerbaycan Bakü'de anıldı.Azerbaycan İktisat Üniversitesi Türk Dünyası İşletme Fakültesi'nde düzenlenen etkinliğe, Eski Nevşehir Milli eğitim Müdürü ve Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği eğitim müşaviri Abdulgaffar Büyükfırat ta katıldı.

Büyükfırat Bakü'de Anma Törenine Katıldı
21 Kasım 2014 Cuma 13:26

banner143
banner134
 Prof. Dr. Turan Yazgan, vefatının ikinci yılında Bakü'de anıldı.

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı'nın kurucusu Prof. Dr. Turan Yazgan, vefatının ikinci yılında Bakü'de anıldı.

Azerbaycan İktisat Üniversitesi Türk Dünyası İşletme Fakültesi'nde düzenlenen etkinliğe, Eski Nevşehir Milli eğitim Müdürü ve Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği eğitim müşaviri Abdulgaffar Büyükfırat, fakülte yöneticileri, akademisyenler, iş adamları ve öğrenciler katıldı.

Azerbaycan ve Türkiye milli marşlarının okunmasıyla başlayan etkinlikte konuşan Abdulgaffar Büyükfırat, Yazgan'ı şahsen tanıdığını söyleyerek, onun 1992 yılında Azerbaycan'da okullar açarak büyük ileri görüşlülük gösterdiğini belirtti.

Yazgan'ın, seksen yıla yaklaşan ömründe değerli ve büyük hizmetlerde bulunduğunu hatırlatan Büyükfırat, onu unutmayacaklarını, zaten kendisinin de eserleriyle unutulmazlar arasında yer edindiğini vurguladı.

Haber7


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Bilmece - 4 yıl önce
allah allah nevşehire gelince türk kelimesini bile ağzına alamayan bürokratlar dışarda bülbül kesiliyor bu işte bir terslik mi var acaba
Avatar
muallim - 4 yıl önce
Adam gibi adam
Avatar
bedir - 3 yıl önce
sendika ağalarından korkularından ağzını açamıyorlar