banner461
banner195

Çalışkaner’in Çözümü Gecikti

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nafiz Çalışkaner, Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesinde bulunan tezgahçıların sorunlarının çözümü için belediye ile işbirliği içerisinde olduklarını dile getirmiş ve tezgahçıların sorunlarının giderileceğini kaydetmişti.

Çalışkaner’in Çözümü Gecikti
30 Temmuz 2015 Perşembe 15:05

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nafiz Çalışkaner, Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesinde bulunan tezgahçıların sorunlarının çözümü için belediye ile işbirliği içerisinde olduklarını dile getirmiş ve tezgahçıların sorunlarının giderileceğini kaydetmişti.

Nafiz Çalışkaner, “Ali Başkan’la oturduk görüştük. Yine bu konudaki çalışmalarımız devam edecek. Kendisi yeni göreve geldi. Önümüzdeki günlerde yeniden bu konuyla ilgili çalışacağız. Bu sezona yetişmeyecek ama önümüzdeki turizm sezonu öncesinde Uçhisar’daki tezgahların düzenlenmesi konusunda önemli adımlar atacağımızı düşünüyorum. Bu konuda Belediye Başkanımız Sayın Ali Karaaslan’ın da bakış açısı oldukça olumlu. Belki yeniden bir yapılandırma konusu gündeme gelebilir. Oradaki tezgahçıların en büyük sorunu dışarıdan gelip, herhangi bir vergi ödemeden ürün satanların engellenmesi. Yöre halkı da ufak tefek el ürünü satıp gelir elde ettiklerini ve yapılacak yeni düzenleme ile buna engel olunmamasını talep ediyorlar. Bütün bu istekleri de göz önüne alarak Uçhisar’daki tezgahçıların sorunlarını çözmek istiyoruz” demişti.

Edinilen bilgilere göre, bu konuda yapılan çalışmalardan henüz somut bir sonuç elde edilemedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.