banner461
banner195

Çanak’ta Kahve hiç İçtiniz mi ?

Kapadokya bölgesinin en önemli el sanatları merkezi Avanos ilçesinde son yıllarda üretilen çanak mutfak eşyaları arasına bu kez çanak cezve de girdi.

Çanak’ta Kahve hiç İçtiniz mi ?
28 Mayıs 2014 Çarşamba 11:29

banner143
banner134

Kahve Keyfi Çanak’ta Bir Başka... NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin en önemli el sanatları merkezi Avanos ilçesinde son yıllarda üretilen çanak mutfak eşyaları arasına bu kez çanak cezve de girdi.

Ev hanımlarının misafirlerine ikram ettiği kahvenin çanak cezveler sayesinde sunulabileceğini düşünen Avanos’lu çanak çömlek ustalarının bu girişimine son aylarda bayanlarında büyük rağbet ettiği gözleniyor.

Avanos’lu Çaak Çömlek Ustası Şaban Topuz, “Biliyorsunuz son yıllarda ürün çeşitliliğimiz oldukça artmış durumda. Artık sadece dekorasyon amacıyla değil ürettiğimiz ürünler evlerimizin hemen hemen her köşesine girmeye başladı. Mutfak gereçlerinin çanaktan olması fikrine gerek bölge insanımız gerekse atölyelerimizi gezmeye gelen yerli ve yabancı turistlerde ilgi gösteriyor. Bu ürünlerimiz arasında ev hanımlarının misafirlerine ikram ettikleri kahvenin neden çanak bir cezveden pişirilemeyeceğini düşündük. Yaptığımız çanak cezveler özellikle bayanların yoğun ilgisini görüyor” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.