banner461
banner195

Canlı Hayvan Ticareti Eğitim ve Sınavı Yapıldı

Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmeliği Kapsamında İlimizde Nakliyeci, Bakıcı ve Sürücülere Eğitim verildi ve Yazılı Sınav yapıldı.

Canlı Hayvan Ticareti Eğitim ve Sınavı Yapıldı
23 Aralık 2013 Pazartesi 16:05

banner143
banner134

 24 Aralık 2011 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan ve 31.12.2013 tarihinde yürürlüğe girecek olan Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmeliği ile ilgili olarak İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda eğitim düzenlendi.

           Eğitime; Gıda, Tarım Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Rukiye PINAR, Veteriner Hekimler ve İlimiz Merkez ve ilçelerinde  sürücü, bakıcı ve nakliyeci onay ve yeterlilik belgesi almak için müracaat eden ve araçları yönetmelik kapsamında görülen kişiler katıldı.

           Toplantıda İl Müdürü Okan YILMAZ tarafından yapılan açıklamada ;
                   
           Adı geçen Yönetmeliğe göre, 31.12.2013 tarihinden itibaren, gerçek ya da tüzel kişiler 8saatten kısa yolculuk yada  uzun yolculuk için İl Müdürlüğü tarafından verilmiş bir yetki olmadan nakliyeci olarak çalışamayacağı, yetki belgesinin bir suretinin hayvanlar nakledilirken İl veya ilçe Müdürlüğüne sunulması gerektiği ifade edildi..

           Toplantının devamında İl Müdürlüğü konu uzmanları tarafından bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.
                   
           Eğitim sonrası Nakliyeci, Bakıcı ve Sürücülere yazılı sınav yapıldı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.