banner461
banner195

Çevik : “ Masum olduğuna inanıyoruz...!“

Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Mazı köyünde Babaannesi Ve Dedesini Öldürdüğü İddia Edilen Zanlı Tutuklandı.

Çevik : “ Masum olduğuna inanıyoruz...!“
09 Şubat 2016 Salı 20:58

banner143
Nevşehir bu cinayeti konuşuyor
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Mazı köyünde 6 Ocak 2016 tarihinde evlerinde tüfekle öldürülmüş bir şekilde bulunan yaşlı çiftin cinayet zanlısı olarak torunları Erdoğan T. gözaltına alınmasının ardından Ürgüp Adliyesi’nde çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.


Erdoğan Teryaki : "İleride Herşey Ortaya Çıkacak, Bir Şey Söylemeye Gerek Yok"

Erdoğan Teryaki, basın mensuplarının 'Neden öldürdün ?' sorusuna “Ben öldürmedim.” diye cevap verdi. Bir başka gazetecinin "Pişman mısın?” sorusunu ise yanıtsız bıraktı. 

Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgusu yapılan torun Tiryaki tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Öğle arası olması nedeniyle savcılık sorgusu sonrasında Jandarma Komutanlığı’na götürülmek üzere adliyeden çıkarılan zanlı Erdoğan Teryaki, bir basın mensubunun “bir şey söyleyecek misin?’ sorusunu da yanıtsız bıraktı. 


Erdoğan Tiryaki, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Mazı köyünde yaşanan cinayet sonrası ilk olarak gözaltına alınan ve ardından çıkartıldığım nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan Fatma ve İbrahim Tiryaki çiftinin torunları Erdoğan T.’nin yakınları adliye çıkışında, "Sen masumsun başını dik tut" dediler.


Erdoğan T.’nin avukatı İsmail Çevik ise yaptığı açıklamada muhtelif televizyon kanalında Erdoğan ve aile bireylerinin üzerlerine çok gelindiğini mahkemenin ise bunun baskı altında kalarak müvekkili Erdoğan T.’nin tutuklandığını düşündüklerini kaydetti.

Avukat Çevik, “Jandarma Kriminal laboratuvarından gelen giysilerinde barut izine rastlanılması bahsi ile Erdoğan T. tutuklandı. Ancak barut izinin ne şekilde bulaşmış olacağı meçhul.

Erdoğan olay günü babaannesi ve dedesinin cesetleri ile ölmüş olup olmadığını kontrol etmek için ilgilenmiş ve o şekilde temas etmiş leke ve barut izi olabilir.


Dolayısıyla Erdoğan’ın bu suçu işlediğine ilişkin henüz somut her türlü şüpheden uzak delil söz konusu değil. Ancak tutuklanma bir tedbirdir.

İnanıyoruz ki Erdoğan masumdur. Bu noktaya gelinene kadar muhtelif televizyonlarda adeta Erdoğan ve diğer aile bireyleri failmiş gibi sorgulandılar. Ailenin üzerlerine çok gelindi.

Yine inanıyoruz ki mahkeme Cumhuriyet Savcılığı bu televizyonların basının baskısı altında bu şekilde karar vermiştir diye düşünüyoruz. Erdoğan’ın masum olduğuna inanıyoruz. Yargılama aşamasını bekleyeceğiz” diye konuştu.Babaannesi ve dedesinin öldürdüğü iddia edilerek tutuklanan 32 yaşındaki Erdoğan T., Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.


Artık bundan sonra En doğru kararı şüphesiz Yüce Türk Adaleti Verecek...PART 1

PART 2

PART 3

PART 4

PART 5


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.