banner461
banner195

CHP Avanos İlçe Kadın Kolları Dünya Kadınlar Günü Yürüyüşü

CHP Avanos İlçe Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle geniş katılımlı bir yürüyüş etkinliği düzenledi.

CHP Avanos İlçe Kadın Kolları Dünya Kadınlar Günü Yürüyüşü
10 Mart 2014 Pazartesi 11:14

banner143
banner134

CHP Avanos İlçe Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle geniş katılımlı bir yürüyüş etkinliği düzenledi. Yürüyüş sırasında pankartlarla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlanırken Kadına şiddet de protesto edildi. Avanos Kız Teknik ve Meslek Lisesi karşısındaki parti seçim bürosu önünde başlayan yürüyüşte Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk anıtına çiçek sunan partili grup adına İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevdar Haklı bir konuşma yaptı. Haklı konuşmasında Dünya Kadınlar Gününün tarihçesini anlattığı konuşmasının devamında “Hırsızların, yolsuzların, hukuksuzların anneleri değil, helal süt emmiş çocukların anneleriyiz. Özgürlük ve demokrasi mücadelesi veren Ali İsmail Korkmaz’ın anneleriyiz. Ereğli’de henüz 45 günlük iken ölen Ayaz bebeğin anneleriyiz. Göstermelik Kadın kooperatiflerin değil halı tezgâhlarında, çanak tezgâhlarındaki kadınların yoldaşıyız. Doğuran, üreten biziz, yöneten de biz olacağız.” Dedi. 

 
Grup daha sonra kortej halinde Taş Köprü karşısında bulunan parti seçim bürosuna kadar yürüdü.

CHP Avanos İlçe Kadın Kolları daha sonra Ürgüp'e geçerek burada CHP İlçe teşkilatınca düzenlenen Tolga Sağ konserine katıldı.

Haber: Avanos Gazetesi
Fotoğraf:Metin Yıldırım

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.