banner461
banner195

CHP, Nevşehir’de Hayvan Hakları İçin de Çalışıyor

Yapılan yasal düzenlemelere karşın Türkiye; hayvan hakları konusunda gelişmiş ülkelerin çok gerisinde kalmış durumda.

CHP, Nevşehir’de Hayvan Hakları İçin de Çalışıyor
04 Mayıs 2015 Pazartesi 11:13

banner143
banner134

 Yapılan yasal düzenlemelere karşın Türkiye; hayvan hakları konusunda gelişmiş ülkelerin çok gerisinde kalmış durumda. Yaşam alanları insanoğlu tarafından tahrip edilen hayvanlara karşı siyasi iradenin takındığı tutum sorunun kördüğüm haline gelmesine neden olurken geçtiğimiz günlerde Nevşehir’in Göreme beldesinde bir İngiliz turistin köpeklerin saldırısına uğrayarak yaralanması, gözleri yeniden hayvan hakları konusuna çevirdi.

CHP ÇALIŞIYOR
7 Haziran seçimleri öncesinde siyasi partilerin büyük çoğunluğu açıkladıkları seçim beyannamelerinde hayvan hakları konusuna duyarsız kalmayı tercih ederken Nevşehir’de Milletvekili adaylarını ön seçimle belirleyerek kent genelinde yıllar sonra iddialı konuma gelen Cumhuriyet Halk Partisi bu konudaki girişimleriyle de ön plana çıkıyor.

ŞİKÂYET ÇOK, BARINAK SIKINTILI
Hatırlanacağı üzere Göreme’de yaşanan olay Çevre ve Sokak Hayvanları Derneği’nin İstanbul’daki merkezine Nevşehir ile ilgili gelen yoğun şikâyetleri yeniden gündeme getirmişti. Yetkililer, barınağı ve hastanesi yetersiz olan kentteki sokak hayvanlarının kısırlaştırılmadıkları için kontrolsüz bir şekilde ürediklerini vurgulamış, kuduz aşılaması yapılmamasının da bir diğer önemli sorun olduğunu belirtmişlerdi.

CHP Ürgüp İlçe Başkanı Bekir Demir ve 1. Sıra Milletvekili adayı Bülent Tekiner’in kız kardeşi Aylin Tekiner, Nevşehir’deki sokak hayvanlarının sorunlarıyla ilgili olarak Veteriner Dr. Işıl Şahin Yılmaz’la görüştü, çözüm önerileri masaya yatırıldı.
Görüşmenin ardından CHP Ürgüp İlçe Başkanı Bekir Demir ile birlikte açıklamalarda bulunan Aylin Tekiner, Nevşehir’deki sokak hayvanlarının sorunlarına kapsamlı projelerle, kalıcı ve sağlıklı çözümler üretilmesinin son derece önemli olduğunun altını çizerken, Tarım İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Veteriner Hekimlerden en üst düzeyde faydalanabilmek için farkındalık yaratılması gerektiğini söyledi.

TÜM TARAFLARA ÇAĞRI
CHP milletvekili adayı Bülent Tekiner’in başta Sivil Toplum Kuruluşları olmak üzere konuyla ilgili çalışma yürüten tüm tarafların ortak bir platformda buluşması için çaba gösterdiğini kaydeden Aylin Tekiner, Hayvan Hakları Derneklerinden en azından bir tanesinin Nevşehir’de temsilcilik açması için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.


 

Kapadokya İnternet Medyacılar, Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Haberini üye olmayan sitelerin kullanması yasaktır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ülkücü haraket - 3 yıl önce
Müslüman Kardeşlerimizi Ensar ruhuyla kucaklamaya karşı çıkanlar Dağdaki Çobanla benim oyum aynı olamaz deyip insan hakkını hiçe sananlar ancak hayvan hakkına sahip çıkarlar ALKIŞLIYORUZ
Avatar
Ak partili - 3 yıl önce
Hayvan hakkı diyen iki yüzlü chp suruyeliler insan deyilmi
Avatar
ADNAN - 3 yıl önce
helal olsun sizlere tüm olumsuzluklara ragmen bişey yapabilmek güzel siz eleştiremler acaba bir sokak hayvanını sevdinizmi deneyin bir ...
Avatar
ÜLKÜCÜ - 3 yıl önce
her zamanki gibi boş işler adamısınız
not: onlarda can tamam ama bu memleketin büyük sorunları varken siz hep ıvır zıvırla ugrastınız.
Avatar
sevmek bir eylemdir - 3 yıl önce
Suriyelileri insan diye ülkemize getiren akepe kendi vatandaşını doyursun ondan sonra başkaları için çalışsın. Hayvanlara yapılanları bilmezsiniz görmemezlikten gelirsiniz hayvan haklarını savunanlara laf edersiniz..
Avatar
Misket Türkmen - 3 yıl önce
Kadikoy bld. Yerel hayvan gorevlisi ve bir hayvansever olarak, işkence görmüş, haksız yere öldürülmüş, guvenligi, beslenmesi konusunda ciddi çalışmalar yapılmalı. Insanlarin sorunları bitti, sıra hayvanlara mi geldi, söylemi yüzünden bazı hayvan severlerin oyunu alamıyoruz. Bunu chp parti üyesi olarak üzülerek yazıyorum. Hayvan hakları yasası yeniden yapilandirilmali ve cezalar uygulanmalı. Iste o zaman hem sahipliği hayvanseverleri hemde benim gibi gönüllü olarak sokak hayvanlarina bakan ilgilenen hayvanseverler bize CHP'ye oy verecektir eminim.