banner461
banner195

CHP'li Melda Onur Acaba hiç Kapadokya'da Balona Bindi mi?

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, Kapadokya bölgesinde son yıllarda yaşanan balon kazalarının incelenerek, bu konudaki denetimlerin düzenli olarak gerçekleştirilebilmesi amacıyla Meclis araştırması istedi.

CHP'li Melda Onur Acaba hiç Kapadokya'da Balona Bindi mi?
23 Aralık 2014 Salı 11:15

banner143
banner134
CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, Kapadokya bölgesinde son yıllarda yaşanan balon kazalarının incelenerek, bu konudaki denetimlerin düzenli olarak gerçekleştirilebilmesi amacıyla Meclis araştırması istedi.

CHP'li Melda Onur'un bu çıkışı ilginç karşılandı. Son 18 yılda sadece 3 kazanın yaşandığı balonculukla ilgili meclis gündeminin meşkul edilmesi kabul edilmiyor. Nevşehir ilinin milletvekilleri ve il genelinde faaliyet gösteren çeşitli Sivil toplum kuruluşu ve turizm sektör temsilcileri konu ile ilgili Sivil havacılık yetkilileri ile eşgüdümlü olarak çalışıyor. 

Konunun sürekli medyada kalması sektöre olumlu değil, olumsuz etkiler yaratıyor...

CHP'li Melda Onur, bu meclis araştırmasını isterken çok önemli birşeyi gözden kaçırdı. Son 18 yılda sadece 3 kazanın yaşandığı balonculuk sektörü en güvenli uçuş araçlarından bir tanesi.
 
Sayın Melda Onur, Böyle bir konunun gündemde kalması hatta meclis gündemine taşınmak bile istenmesi ile ekonomiye ne derecede baltalayacağından habersiz.. Balonculuk sektörünün iyileştirilmesi ve yaygınlaştırılması ile ilgili bir meclis araştırması istemiş olsaydı daha olumlu tepki alabilirdi. 
 
Böyle bir olay Amerika, Japonya, Singapur ve Hong Kong gibi ülkelerde karşılaşılsaydı, eminiz ki bırakın meclis gündemine taşınması, gazetelerde bile çıkmayacaktı...
 
Melda Onur'u Kapadokya'ya balona binmeye davet ediyoruz... 

Kapadokya İnternet Medyacılar, Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Haberini üye olmayan sitelerin kullanması yasaktır.
Kaynak:Haber50

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
goremeli - 3 yıl önce
Chp bu başka işi kalmadı balon dan 10 binler ekmek yiyor onunla ugrasmak istiyor CHP memlekete herzaman zararı olan bir parti...
Avatar
Nevşehir. . - 3 yıl önce
Chp gündem de başka bişey bulamadı gözünü kapadokya ya dikti chp elini gözünü kapadokya dan çek chp milletin ekmeğine zarar veriyorsun önce kapadokya ya gelin balon a binin kapadokya ya destek verin
Avatar
tepeköylü - 3 yıl önce
hayatında kaç kez nevşehire gelmiş te mecliste araştırma istemiş.
Avatar
mustafa karaman - 3 yıl önce
bu hanım sow yapmaktan baska bır halt bilmez sayın vekil bu senin kk nın balonlarına benzemez bu ekmegin gok yüzünden sunumudur carsı sovun tutmadı heralde anadolu insanı sizi bu balonlar gibi ucuracak kendi icinizdeki balon kazalarınıza bakında ona gore sisirin
Avatar
şimşek - 3 yıl önce
size göre hiç mi bir insanın canının değeri yok. ölen sizin yakınız olsa merak etmeyin insan hakları mahkemesine kadar uzanırdınız.
Avatar
Ürgüp lü - 3 yıl önce
Bu kadın efendi Chp nin geleneksel istemezukcusu galiba kapadokyadan haberi yok urgup baskan adayları da balonlara takmistiya hani onun akibatinden haberi yok sanirsam galiba
Avatar
demokrat - 3 yıl önce @mustafa karaman
insanın canının bedeli varmı,balon sektöründe standartlar getirilse,eğitim verilse daha kaliteli hizmet olmazmı,sen kendi hesabına konuş milyonlarca anadolu insanı belki senin zihniyetinin balonunu patlatır hiç belli olmaz.
Avatar
Ülkü Aslan - 3 yıl önce
balon kazalarıyla ilgili gündem yaratmak, hatta meclise önerge sunmak bana göre çok gereksiz bir eylem olmuş.son 20 yılda 5 adet bile kaza olmamışken burada kusur nasıl aranır acaba? chp'li vekilimiz keşke balon kazaları yerine şehirlerarası taşımacılıkta yaşanan kazalarla ilgili önerge sunsaydı meclise.türkiye balon turizminde son 10 yılda ciddi ilerleme gösterilmiş hatta bu işi en iyi yapan ülkelerden biri olan i̇ngiltere'nin de önüne geçmiştir. yaşanan kazalar elbette hoş değildir ancak balon kazaları pilot sarhoştu veya uykusuzdu diye olmaz tamamen hava şartlarına veya teknik arızalara bağlı gerçekleşir. hal böyleyken bunun nesini araştıracak meclis? keşke mecliste daha aklı başında bayan vekiller olsaydı.bu ülkede konuşulması gereken daha ciddi sorunlar bulunmaktadır. bayan vekiller niçin yönetimle,kalkınmayla,iç-dış borçlanmayla,adalet sistemiyle,anayasal eşitsizliklerle ilgilenmez de böyle abuk subuk işlerle meclisi oyalar anlamıyorum ve maalesef bir bayan olarak üzülüyorum.