banner461
banner195

Çinli şirket Huawei, Kapadokya’da Reklam Filmi Çekti

Dünyaca ünlü Çinli şirket Huawei ile Türk Hava Yolları (THY) Kapadokya'da reklam filmi çekti.

Çinli şirket Huawei, Kapadokya’da Reklam Filmi Çekti
15 Ocak 2016 Cuma 13:13

banner143
banner134
Dünyaca ünlü Çinli şirket Huawei ile Türk Hava Yolları (THY) Kapadokya'da reklam filmi çekti.

Kültür, manzara ve doğa turizmi için dünyada tercih edilen önemli turizm bölgelerinden biri olan Kapadokya; film, dergi ve televizyon kanalları yapımcılarının...


Kültür, manzara ve doğa turizmi için dünyada tercih edilen önemli turizm bölgelerinden biri olan Kapadokya; film, dergi ve televizyon kanalları yapımcılarının gözde çekim merkezi durumunda bulunuyor. Bu konumu nedeniyle geçen yıl Aralık ayı içerisinde dünyaca ünlü Çinli şirket Huawei ile Türk Hava Yolları (THY) reklam filmlerini bölgede çekti.

Huawei, Kapadokya’da Reklam Filmi Çekti

Kapadokya, 400'ü aşkın tüf kayalara oyulu kilise, 200'ü aşkın yeraltı şehri, eşsiz peribacaları ve vadileri içerisinde barındırdığı için her yıl 2,5 milyon civarında yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlamasının yanında dünyanın dört bir yanından film, dergi ve televizyon kanalları yapımcılarının da çekim yaptığı bir merkez oldu.

Geçen yıl Aralık ayı içerisinde THY ve Huawei'nin reklam filmi çekimlerinin yanında bölgede Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü Arş. Gör. Duygu Karabayraktar, "Kuz" adını verdiği filmi, Kozmik Film Yapım Yayın Şirketi de bölgenin tarihi, doğal ve kültürel mekanlarında çekim yaptı.
CİHAN

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.