banner461
banner195

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Nevşehir'de Konser Verdi

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası(CSO), "Kampüste Senfonik Akşamlar" turnesi kapsamında bu akşam Nevşehir Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde konser verdi.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Nevşehir'de Konser Verdi
23 Ekim 2013 Çarşamba 20:14

banner143
banner134

Turne kapsamında 23 Ekim Çarşamba günü Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde konser veren, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO)nda, dünyaca ünlü sanatçı İdil Biret de solist olarak sahne aldı. Şef Rengim Gökmen yönetiminde düzenlenen konser saat 19.30 'da başladı ve Nevşehir de ki müzik severlerden büyük ilgi gördü.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) "Kampüste Senfonik Akşamlar" projesi kapsamında bu yıl ikinci konserini, Nevşehir'de verdi.

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde Nevşehir Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve şef Rengim Gökmen yönetiminde sahneye çıkan orkestrada solist İdil Biret, Nevşehirli sanatseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Yaklaşık bin kişinin dinlediği konseri Vali Mehmet Ceylan, Nevşehir Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç da takip etti.

Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren konser sonunda  Vali Ceylan, dünyaca ünlü piyanist İdil Biret'e çiçek, NEÜ Rektörü Kılıç ise plaket takdim etti. 

Doğuş Grubu ana sponsorluğundaki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın "Kampüste Senfonik Akşamlar" turnesi dört yıldır gerçekleştiriliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.