banner461
banner195

Cumhuriyet Evi Bakım Onarım Bekliyor

Nevşehir'in Gülşehir ilçesine bağlı Gümüşkent beldesinde erken Cumhuriyet döneminin en önemli yapılarından biri olan ve birbirinden güzel duvar resimlerinin yer aldığı Cumhuriyet evinde, bakım ve onarım çalışmalarının önümüzdeki aylarda başlatılması için çalışmaların hız kazandığı bildirildi.

 Cumhuriyet Evi Bakım Onarım Bekliyor
19 Kasım 2014 Çarşamba 16:47

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir ilçesine bağlı Gümüşkent beldesinde erken Cumhuriyet döneminin en önemli yapılarından biri olan ve birbirinden güzel duvar resimlerinin yer aldığı Cumhuriyet evinde, bakım ve onarım çalışmalarının önümüzdeki aylarda başlatılması için çalışmaların hız kazandığı bildirildi.

2014 yerel seçimlerinin ardından belediye tüzel kişiliği düşen Gümüşkent kasabasında Cumhuriyet evinin restore edilerek bölge turizmine kazandırılması yöredeki diğer turistik yapılarında bu aşamada önüne açacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
SEFA ATAR - 4 yıl önce
tüm gümüşkentlilerinin gdüğününün yapıldığı belen misafirlerinin ağırlandığı ve düğünlerin yapıldığı bir mekendı, bu güzel evi yaptıran kıymetli büyüklerimden allah razı olsun emeği geçen ve ebediyete intikal eden büyükleriminde allah makamını cennet eylesin iyşallah.