banner461
banner195

Cüppeli : Uzay çalışmalarına bu kadar masraf değmez

Cübbeli Ahmet Hoca'dan uzay çalışmalarına ilginç tepki gündeme bomba gibi düştü...

Cüppeli : Uzay çalışmalarına bu kadar masraf değmez
13 Kasım 2014 Perşembe 18:20

banner143
banner134
Cübbeli Ahmet Hoca bir sohbeti sırasında uzay çalışmalarıyla dalga geçti. Milyarlarca dolar yatırım yapmanın cahillik olduğunu söyleyerek, "Ne cahil adamsınız; Kur-an'da var, hadiste var" şeklinde konuştu.
 
"SEN ORAYA ÇIKAMADAN DÜNYA KOPACAK"
 
Yeni teknolojilere, uzay çalışmalarında milyar dolarlık bütçeler ve büyük zamanlar ayrıldığını söyleyen Cübbeli Ahmet, "Hala birinci kat semanın aşağısında olan gezegenler ve yıldızlar hakkında; "Mars'ta su var mı?" "Et var mı-but var mı" manyak manyak işler.. Ben sana söyleyeyim, sen oraya çıkamadan dünya kopacak." dedi.
 
"VERSİNLER BANA 100 BİN DOLAR SÖYLEYEYİM"
 
Cübbeli devamında, uzay araştırmalarına boşuna masraf yapıldığını söyleyerek “Versinler bana 100 bin dolar her şeyi söyleyeyim” şeklinde konuştu.
 
UZAYDA EN TARİHİ GÜN
 
Avrupa Uzay Ajansı ESA'nın 10 yıl önce uzaya gönderdiği uzay aracı 'Rosetta"nın, 4.5 milyar yıldır yapısı değişmeyen kuyruklu yıldız "67P-Tshuri"ye inmesine saatler kaldı.

 
 
MALİYETİ 1 MİLYAR EURO
 
Rosetta'dan ayrılarak kuyruklu yıldız "Tshuri"ye inecek "Philae" robotunun sisteminde önemli bir sorun olmasına rağmen, ESA yetkilileri, kritik görev için yeşil ışık yaktı. "Tshuri" kuyruklu yıldızına inişin maliyeti ise, 1 milyar Euro.
 

Haber: Cafe Siyaset

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
teknoloji - 4 yıl önce
Hoca hoca teknoloji olmasaydı senin bindiğin jetski olmazdı.