banner461
banner195

Danışmanlarımızla İrtibata Geçin

Nevşehir Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğünde oluşturulan meslek danışmanları biriminde her gün yüzlerce işsize ulaşılmaya çalışılıyor.

Danışmanlarımızla İrtibata Geçin
07 Aralık 2013 Cumartesi 11:04

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğünde oluşturulan meslek danışmanları biriminde her gün yüzlerce işsize ulaşılmaya çalışılıyor.

İşsizlerin hayatlarını idame ettirebilecekleri bir iş sahibi olmalarına yönelik yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, Müdürlük bünyesinde görev yapan meslek danışmanlarının ilimizdeki işsizlere ulaşarak onlara iş bulma ve eğitim verme konusunda bilgiler aktardıklarını dile getirdi.

Kurumda 7 bin 500’e yakın işsizin kayıtlı bulunduğunu ancak Cep telefonları ile kendilerine ulaşılan işsizlerin biraz daha iş bulma konusunda kurumla irtibat halinde olması gerektiğini söyleyen Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, “Kurumumuz bünyesinde görev yapmaya başlayan ve her 500 işsize bir meslek danışmanı düşecek şekilde düzenlenen meslek danışmanlığı birimimizde arkadaşlar ulaşabildikleri işsizlerimize kurumumuzla irtibata geçmeleri konusunda bilgiler veriyor. Ancak, telefonla kendilerine ulaşılan işsizlerimizin büyük bir bölümünün geri dönüş yapmaması bizleri de üzüyor. Durum böyle olunca açık işleri kapatmakta zorluk çekiyoruz” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
iş arayan - 4 yıl önce
sayın müdürüm. bazı danışmanların işkura gelenleri geldiğine pişman ettiğinden haberiniz olsun
Avatar
iş arayan - 4 yıl önce
işkurun ve danışmanlarımızın ilgi ve alakası hiçbir yerde yok çok teşekkür ederiz sn müdürüm
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
öncelikle nevşehirdeki iş imkanları arttırmak lazım. maaş olarak 600 tl teklif ediliyor. asgari ücret 800 değil mi? sigortamız yatırılmıyor yada eksik yatırılıyor. işkura geliyoruz dava aç deniyor. bu sıkıntılar yaşanmadan sık sık denetimler yaparak şartlarımızın iyileştirilmesine destek olun.
Avatar
isimsiz - 4 yıl önce
iş için yada işsizlik maaşı için işkura gidiyorum , allah devletimizi başımızdan eksik etmesin.
Avatar
kozaklılı - 4 yıl önce
belediye geçici işçi alımlarına başvurdum bize kayıt yapan danışmanlar o yoğunluğa rağmen hep güler yüzlüydüler sistem gitti danışman arkadaş tcmi aldı sonrdan kaydımı yaptı o olmasa ben işsizdim allah ondan razı olsun