banner461
banner195

Dar gelirliye elektrik faturasında sosyal tarife geliyor

Hükümet, elektrikte dar gelirlinin faturasını indirecek ‘sosyal tarife’ çalışması yapıyor...

Dar gelirliye elektrik faturasında sosyal tarife geliyor
07 Ekim 2014 Salı 18:01

banner143
banner134

 Dağıtım şirketlerinin gündeme getirdiği sisteme geçilmesi halinde yeşil kartta olduğu gibi dar gelirlinin faturasının bir kısmını kamu karşılayacak.

Sosyal yardımların kapsamı ve miktarının artırılmasına yönelik çalışmalar devam ederken, dar gelirlilere bir müjde de enerjiden geldi. Dar gelirli vatandaşların elektrik faturasını düşürücü sosyal adımlar yeniden masada.

Enerji yönetiminin elektrikte dar gelirlinin faturasını indirecek ‘sosyal tarife’ çalışması yaptığı öğrenildi. Dağıtım şirketlerinin gündeme getirdiği sisteme geçilmesi halinde yeşil kartta olduğu gibi dar gelirlinin elektrik faturasının bir bölümü kamu tarafından karşılanacak.

Ekonomi kaynaklarından edinilen bilgilere göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürütülen çalışmalarda ödeme modeli henüz belli olmadı. Üzerinde ağırlıklı olarak durulan çalışmaya göre elde ettiği gelir, belirlenen sınırın altında kalan dar gelirli ödediği faturasının bir bölümünü mahsuplaşabilecek.(Star)


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali karli - 4 yıl önce
Gene orta gelir faydalanir bundanda.dar gelirli ancak kemer sıkar. Sanayi esnafi götürü statüsünde vergide odemiyor ama herseyi indirimli kullaniyor biz asgari ucretliler onlardan cok vergi ödüyor onlardan cok fatura oduyoruz
Avatar
efe fahri - 4 yıl önce
Suriyelileri besleyeceklerine turkiyedeki dar gelirlilere yardim etsinler her seye zam yaptilar suruyeli besleyecek diye kendi vatandasini dusunsunler ilaca zam ona zam buna zam bu ne ya 850 tl gelsin bir gecimsinler de bakim