banner461
banner195

Darbe Gecesi hain saldırının görgü şahidi olay anını anlattı

15 Temmuz gecesi Darbe girişimi esnasında İstanbul'da bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı Nevşehir İl Başkanı Baki Öncel, hain darbe girişimine ilişkin yaşadıklarını ilk kez FİB Haber Merkezine anlatı.

20 Temmuz 2016 Çarşamba 13:44

banner143
banner134
İHH İnsani Yardım Vakfı Nevşehir İl Başkanı Baki Öncel, 15 Temmuz'da İHH İnsani Yardım Vakfı'nın İl Başkanları toplantısına katılmak için İstabul'a gitmişti.

Darbe girişiminin gerçekleşmesinden dolayı Toplantısı iptal olan Öncel ve İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim kurulu üyesi arkadaşları ile Cumhurbaşkanımız, Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Sokaklara, Meydanlara İnin.'' çağrısını emir terakki ederek bulundukları Otel'den dışarı çıktılar.

O anı anlatırken gözleri dolan ve aynı heyecanı yaşayan Öncel, bulunduğumuz Fatih semtinde halkımızın dirayetli duruşuyla tankların önüne yatan gençleri, F 16 ların yakın uçuşlarla halkımızı galyana getirme çalışmaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi binası üzerinde bulunan gözleri kana bürünmüş keskin nişancıların kalabalığa attığı ateşlerle çıkan çatışmada yaralanan ve şehit olan vatandaşların içerisinde yaşadıklarını ilk kez www.fibhaber.com a anlattı.

İşte 15 Temmuz akşamı Darbe Girişiminde İstanbul'da bulunan ve 15 Temmuz Darbe Girişiminin canlı şahitlerinden İHH İnsani Yardım Vakfı Nevşehir İl Başkanı Baki Öncel'in yaşadıkları.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.