banner461
banner195

Darbe girişimi başarısız oldu 3 bin kişiye döner ve ayran dağıttı

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde bir restoran sahibi, FETÖ’nün darbe girişimine tepki göstermek ve şehitlerin ruhu için 3 bin kişiye bedava döner ve ayran dağıttı.

Darbe girişimi başarısız oldu 3 bin kişiye döner ve ayran dağıttı
22 Temmuz 2016 Cuma 16:31

banner143
banner134
Sorgun’da dönercilik yapan Mustafa Doğar isimli esnaf, Cuma namazı sonrası Agahefendi Mahallesi Murat Caddesi’ndeki işyerinde 3 bin kişiye bedava döner ve ayran dağıttı.
Mustafa Doğar, ülkenin çok büyük bir tehlikeyi ucuz atlattığını, ancak bu darbe girişiminde 246 insanın vatan ve demokrasi uğruna şehit düştüğünü söyledi. Doğar, yaptığı açıklamada, Türk milletinin göstermiş olduğu bu birlik ve beraberliğin içinde fırtınalar estirdiğini, kendisini de bir şeyler yapmak zorunda hissettiğini, bu amaçla Cuma namazı sonrası bir mevlit okutarak 3 bin kişiye döner ekmek dağıttığını ifade etti. Doğar “Biz bunu aziz şehitlerimizin ruhu, bu milletin birliği ve dirliği için, birliğimizi dirliğimiz tüm Türkiye’ye göstermek için yaptık. Bugün 3 bin kişiye ücretsiz döner ve ayran dağıtacağız. Bu hizmetimiz akşama kadar sürecek” dedi.
Nevzat Doğanalp isimli bir vatandaş ise, Türkiye’nin sahipsiz olmadığını belirterek “Eşkıya terör örgütü ve terör yandaşları Türkiye’yi sahipsin sanmasınlar. Biz Türk halkı olarak bu eşkıyalara fırsat vermeyeceğiz. Devletimize, milletimize, askerimize ve polisimize sahip çıkacağız. Allah devletimize milletimize zeval vermesin” diye konuştu.
Murat Vural isimli vatandaş ise, 15 Temmuz tarihindeki darbe girişiminden dolayı bir esnaf olarak kınadığını, Allah öyle bir geceyi bir daha bizlere yaşatmasın şeklinde konuştu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.